dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zdrowie

Różne rodzaje diet pudełkowych

W tym momencie większość odchudzających jadłospisów zastępowana jest dietami pudełkowymi. To one w dzisiejszych czasach sprawdzają się bowiem najlepiej. Są banalnie proste w stosowaniu, pozwalają na zaoszczędzenie czasu i przy tym umożliwiają spożywanie posiłków w dowolnym miejscu na świecie. Dania pakuje się bowiem do specjalnych pudełek, które można potem zabrać ze sobą do szkoły lub pracy. Istnieją natomiast różne rodzaje diety pudełkowej, dlatego każdy może znaleźć wśród nich taką, która będzie mu odpowiadać i zapewni mu najlepsze efekty.

Cateringi dietetyczne

Na samym początku, gdy cateringi dietetyczne dopiero zaczęły pojawiać się na polskim rynku, ich oferty były mocno ograniczone i składały się wyłącznie z kilku podstawowych jadłospisów. Do wyboru była tylko łączna kaloryczność posiłków. Najczęściej dzielono ją na trzy grupy: 1000 kcal, 1500 kcal i 2000 kcal, przez co mężczyzna ważący koło stu kilogramów nie mógł z czegoś takiego skorzystać, no chyba że oprócz spożywania dań z cateringu jadłby coś jeszcze – a wtedy mijałoby się to z celem. Teraz cały ten świat wygląda zupełnie inaczej. Na ten moment wszystkie cateringi dietetyczne walczą o nowych klientów, dlatego też oferują im coraz więcej zróżnicowanych rozwiązań, dzieląc swoje jadłospisy na kilkanaście czy nawet kilkanaście grup.

A jakie są konkretne rodzaje diety pudełkowej?

Pierwszy z nich, zdecydowanie najpopularniejszy i najczęściej wybierany, to po prostu dieta zbilansowana. Przeznaczona dla osób zdrowych, które chcą schudnąć albo pragną lepiej się odżywiać. Istnieje też kategoria z dietami dla sportowców. Takie jadłospisy najczęściej charakteryzują się podwyższoną ilością kalorii, zwiększoną ilością białka i odpowiednim rozkładem makroskładników, który ma powodować szybszy wzrost masy mięśniowej. A jako że w dzisiejszych czasach spora ilość ludzi rezygnuje z jedzenia produktów odzwierzęcych, cateringi dietetyczne przygotowują także jadłospisy dla wegan i wegetarian. Tych propozycji jest oczywiście znacznie więcej. Wystarczy się z nimi zapoznać, aby zaleźć dla siebie coś idealnego.

Każdy byłby w stanie wymienić główne zalety diet pudełkowych – są one bardzo wygodne, pozwalają zadbać o zdrowie i umożliwiają szybsze tracenie na wadze. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden element. Najlepsze cateringi słyną z serwowania klientom niezwykle ciekawych dań, dzięki którym można odkrywać zupełnie nowe smaki i każdego dnia zaskakiwać swoje kubki smakowe. A wtedy nawet dieta przestaje być uciążliwa. Odchudzanie staje się przyjemnością.