Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dekontaminacja powietrza – w jakich miejscach sprawdzi się urządzenie do oczyszczania powietrza?

14 kwietnia 2021 Dekontaminacja powietrza

W dobie pandemii koronawirusa nauczyliśmy się dużo o czystości i dezynfekcji, zarówno przedmiotów, jak i powietrza. To tematy, które jeszcze kilka lat temu nie miały dla nas tak dużego znaczenia – dziś bardzo mocno zwracamy na nie uwagę w codziennym życiu. Dekontaminatory powietrza, czyli urządzenia do dezynfekcji których zadaniem jest oczyszczanie powietrza z bakterii i wirusów, spotykamy coraz częściej. W jakich miejscach powinny się one pojawić, aby zapewnić nam dodatkowy element bezpieczeństwa? Zapraszamy do lektury!

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Miejsca, w których dbamy o swój wygląd, czyli salony fryzjerskie, kosmetyczne czy spa są miejscami, w których stosunkowo łatwo zadbać o niewielką ilość osób przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu. Jednak wizyty w takich miejscach wyróżniają się inną dość istotną cechą, a mianowicie – zazwyczaj trwają kilkadziesiąt minut. Dodatkowo podczas zabiegów klient nie zawsze może przebywać w maseczce, co oznacza, że powietrze w pomieszczeniu może zostać zanieczyszczone, a przez to stanowić zagrożenie zarówno dla personelu, jak i kolejnych osób przybywających na wizyty. Urządzenie do dekontaminacji działające w trybie ciągłym sprawi, że taki gabinet czy salon nie stanie się źródłem zakażenia. W salonach fryzjerskich jak i kosmetycznych doskonale sprawdzą się urządzenia z https://tomed.waw.pl/produkty

Przychodnie i prywatne gabinety lekarskie

Koronawirus nie sprawił niestety, że inne choroby zniknęły. Oznacza to, że nadal korzystamy z usług lekarzy, zachowując jednak dodatkowe środki ostrożności. O ile w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich o zachowanie przerw między kolejnymi klientami jest dość łatwo, w przypadku przychodni, w której przyjmuje kilku czy kilkunastu specjalistów, jest to trudniejsze zadanie. Pacjenci czekają na swoją wizytę w zamkniętym pomieszczeniu, często są wśród nich osoby starsze, które mogą mieć problemy z oddychaniem przez maseczkę. Zdarza się, że w gabinecie lekarskim wymagane jest zresztą jej ściągnięcie. 

Przestrzeń na korytarzach czy w pokojach, w których przyjmują lekarze, wzbogacona o urządzenie do oczyszczania powietrza zapewni sprawi, że pacjenci nie będą musieli obawiać się wizyt u specjalistów i nadal będą dbać o swoje zdrowie, tak samo jak robili to przed pandemią.

Restauracje

Wyjście do restauracji podczas pandemii nie dla każdego jest komfortowym wydarzeniem. Zabezpieczenia, które stosujemy na co dzień, nie mają racji bytu przez cały okres wizyty w tego typu miejscu, ponieważ musimy jakoś spożyć posiłek. Oddzielanie stolików przezroczystymi osłonami pleksi jest pomysłem, który wykorzystuje część restauratorów. Jednak nie mamy pewności, czy takie rozwiązanie jest niezawodne i faktycznie nas chroni. Jeśli wybieramy się do restauracji i nie chcemy martwić się możliwością zachorowania, warto zwrócić uwagę, czy w pomieszczeniach znajdują się wspomniane dekontaminatory powietrza. Dzięki ich obecności ze spokojem skoncentrujemy się na posiłku i spotkaniu.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Masaż leczniczy
ortodonta w Krakowie

Jak Wybrać Ortodontę w Krakowie?

24 października 2023

kosmetyki dla alergików

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki dla alergików