Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego warto pić aloes?

28 września 2019


Aloes to fantastyczny naturalny produkt, który z kilku powodów warto włączyć do codziennej diety. Działa on niemalże tak samo pobudzająco jak kawa. Radzi sobie z ciągłym zmęczeniem, automatycznie dodając energii. Wspomaga też procesy trawienne, a nawet wspiera układ immunologiczny, dlatego na jego piciu mogą skorzystać osoby, które często chorują. Aloes do picia teraz można kupić w wielu zwykłych hipermarketach – ważne jest tylko to, by wybierać produkty o jak największej zawartości aloesu. Powinno go być w napoju przynajmniej 90%. A im więcej, tym lepiej!

Bogata zawartość

Aloesem warto się zainteresować z uwagi na jego fantastyczną zawartość. Składa się on z olbrzymiej ilości substancji odżywczych. Jest bardzo dobrym źródłem witamin: C, B oraz A, a także minerałów: fosforu, wapnia, cynki, żelaza, miedzi i chromu. Aloes to też istne bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla prawidłowej pracy serca i mózgu. Wszystkie te składniki wzajemnie się uzupełniają. Gwarantują organizmowi kompleksową i skuteczną ochronę.

Drugą pozytywną właściwością aloesu jest jego zdolność do regulowania procesów trawiennych. Bardzo dobrze wpływa on na ogólną pracę układu pokarmowego. Zabezpiecza błony śluzowe, które wyścielają m.in. ścianki wewnętrzne żołądka, a także wspomaga perystaltykę jelit, ułatwiając wypróżnienie. To naturalny lek na biegunki, zgagę czy wzdęcia. A gdy układ trawienny zostaje uspokojony, człowiek automatycznie staje się zdrowszy i szczęśliwszy, bo nie musi już dłużej cierpieć.

Działanie antyoksydacyjne

Aloes do picia jest też świetny preparatem dla urody. Jako że w jego składzie występują liczne substancje zwalczające wolne rodniki, ma on działanie antyoksydacyjne. Oczyszcza organizm z toksyn. Pity regularnie sprawia, że są one znacznie szybciej i skuteczniej usuwane z ciała. A gdy toksyn w organizmie już nie ma, uroda automatycznie na tym zyskuje. Wygląd skóry się poprawia, gdyż staje się ona bardziej napięta, lepiej odżywiona i nawilżona. Antyoksydanty zapobiegają też jej przedwczesnemu starzeniu się.

Aloes przeznaczony do picia jest też coraz częściej wykorzystywany w kuracjach odchudzających. Skoro bowiem aloesowy miąższ tak wyraźnie przyspiesza perystaltykę jelit, oznacza to, że dzięki niemu można szybciej pozbywać się zbędnych produktów przemiany materii i tym samym tracić na wadze. Efekt odchudzający wynika też z innych jego właściwości. Aloes wspaniale gasi bowiem pragnienie, a może nawet osłabiać nadmierny apetyt. Ma przy tym niewiele kalorii, dlatego bez obaw można go pić.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Masaż leczniczy
ortodonta w Krakowie

Jak Wybrać Ortodontę w Krakowie?

24 października 2023

kosmetyki dla alergików

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki dla alergików