Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek ślubnych?

15 listopada 2020 ślubne obrączki

Podczas przygotowań do ślubu jedną z rzeczy do „odhaczenia” z listy są obrączki ślubne. Nie należy traktować jej dosłownie, a więc kupować biżuterii tylko po to, aby mieć problem z głowy. To właśnie bowiem obrączka stanowi przypieczętowanie przysięgi przed Bogiem lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Czym kierować się przy wyborze obrączek ślubnych? Co zawęzi pole poszukiwań idealnego symbolu miłości?

Pierwszy etap: styl obrączek

Na początek warto zastanowić się, jaki styl biżuterii preferujemy. Czy wolimy model skromny, nierzucający się w oczy, czy też lepiej czujemy się, nosząc na palcu wyraziste pierścionki z ornamentami. Następnie powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

1. Czy obrączki panny młodej i pana młodego mają być do siebie podobne pod względem stylu? Może zdarzyć się, że narzeczeni będą odmiennego zdania co do grubości krążka, czy ewentualnych zdobień.
2. Czy obrączka powinna pasować do pierścionka zaręczynowego? Jeśli mężczyzna podarował swojej kobiecie pierścionek z różowym oczkiem, drobny akcent w tym samym kolorze może znaleźć swoje odbicie także w ślubnej obrączce.
3. Czy zależy nam, aby obrączka miała związek z motywem przewodnim ceremonii? Niektóre pary biorą to pod uwagę, ale nie jest to główny wyznacznik.

Drugi krok: wybór kruszcu

Gdy już mamy gotowe odpowiedzi na powyższe pytania, przechodzimy do kolejnego etapu poszukiwań. Jest nim wybór tworzywa, z jakiego mają być wykonane obrączki. Oczywiście klasyką w czystej postaci jest żółte złoto i to właśnie na nie decyduje się większość par młodych. Złoto wygląda prosto, ale zarazem elegancko. Wspaniale komponuje się z innymi, noszonymi na co dzień ozdobami.

Innymi metalami, z których produkowane są obrączki to: białe złoto i platyna.

Białe złoto wygląda bardzo subtelnie, szczególnie lubują się w nim panie. Platyna jest najcenniejszym ze wszystkich metali oraz materiałem bardzo trwałym. Nie należy do tanich, jednak platynowe obrączki cechuje wysoka wytrzymałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.
Obrączki tytanowe są niezwykle twarde, cieszą się więc nieskazitelnym wyglądem przez długie lata.

Trzeci krok: odpowiednie dopasowanie

Obrączki towarzyszą małżonkom przez całe życie. Raczej nie zaleca się ich zdejmowania w trakcie wykonywania codzienne czynności. Noszone są zatem w pracy, w domu, podczas sprzątania oraz w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Obrączka nie może być za luźna, powinna więc stawiać lekki opór podczas zdejmowania. Należy mieć na uwadze, że węższe modele są bardziej podatne na odkształcenia. Szersze (najczęściej wybierana grubość to 7-10 mm) są bardziej odporne, ale też droższe.

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Jak podpowiadają eksperci z salonu jubilerskiego https://luva.pl obrączki ślubne warto kupić z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć przykrych niespodzianek i w razie czego mieć jeszcze czas na korektę ewentualnych błędów np. złego dopasowania rozmiaru. Warto odebrać je u producenta co najmniej miesiąc przed uroczystością. To pozwoli na zaoszczędzenie nerwów i dodatkowego stresu.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Keratynowe Prostowanie Włosów w Poznaniu?
Koszulki sportowe
pacjentki po operacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

pacjentki po operacji