Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak skuteczny jest zabieg depilacji laserowej?

26 kwietnia 2021 zabieg depilacji laserowej

Obecnie za kanon piękna uważa się nieskazitelnie gładkie ciało. Wiele kobiet oraz mężczyzn nie wyobraża sobie więc funkcjonowania bez systematycznej depilacji. Nie chodzi tutaj tylko o wygląd, lecz o samopoczucie i komfort. Osiągnięcie tego efektu jest teraz dostępne na wyciągnięcie ręki, jak nigdy wcześniej. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyła się depilacja za pomocą zwykłej maszynki lub woskiem. Współczesnym liderem jest jednak depilowanie laserowe. Zapewnia ono długotrwały efekt, oraz zapobiega podrażnieniom skóry i wrastaniu się włosków. Czy jednak jest to skuteczna metoda?

Czy depilowanie laserowe usuwa wszystkie włosy?

To czy zabieg usunie w 100 % nasze włoski głównie zależy od hormonów lub czynników genetycznych. Zazwyczaj niemal wszystkie włoski są usuwane, jednak w miarę upływu czasu pojedyncze egzemplarze mogą odrastać. Depilacja laserowa jest jednak najbardziej skuteczną metodą depilacji na rynku.

Czy promieniowanie lasera jest szkodliwe?

Wiele osób boi się jeszcze poddać zabiegowi depilacji z obawy o potencjalną szkodliwość lasera. Jest to jednak niepotrzebny strach, gdyż jest to proces całkowicie bezpieczny. Depilowanie laserowe oparte jest o promieniowanie niejonizujące, które nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Musimy jednak uważać na przeciwskazania, o których niewątpliwie powiadomi nas salon, w którym wykonujemy zabieg, np. Depilacja.pl.

Depilowanie laserowe – czy jest skuteczne?

Liczne opinie na stronach internetowych, forach i portalach społecznościowych wyraźnie pokazują, że zabieg nie jest jedynie piękną treścią marketingową, lecz faktycznie zdobywa serca ludzi na całym świecie. Na dzień dzisiejszy depilowanie laserowe jest uznawane za najbardziej skuteczną metodę w walce z niechcianym owłosieniem. Regularne powtarzanie zabiegu wedle zaleceń pozwala na usunięcie nawet 95 % włosków. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby zauważyć spektakularny efekt.

Należy pamiętać, że laser oddziałuje tylko na te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Warto podkreślić, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Dużo zależy również od koloru włosa – osoby z ciemniejszą ich barwą zwykle odczuwają większy efekt. Skuteczność depilowania laserowego to zasługa niezwykle precyzji głowicy urządzenia, która jest w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca na ciele.

Liczba zabiegów a skuteczność depilowania laserowego

Liczba zabiegów zależy głównie od grubości i koloru włosa. Biorąc pod uwagę cykl jego wzrostu, można szacować, że jest to około 6 zabiegów. Jest to jednak sprawa dość mocno indywidualna.

po goleniu

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sekrety objętości włosów celebrytów
biostymulatory tkankowe
po goleniu

Jesteś zainteresowany reklamą?

po goleniu