Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Maszynka na żyletki – jak wybrać najlepszą?

7 września 2022 maszynka na żyletki

Maszynki na żyletki ponownie wracają do mody. Czynią golenie przyjemnym i komfortowym. W wielu przypadkach oferują większą precyzję od elektrycznych golarek oraz stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej metody usuwania zarostu na mokro za pomocą brzytwy. Jak w natłoku różnych produktów znaleźć ten najlepszy? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się maszynka na żyletki?

Maszynka na żyletki to przedmiot wielokrotnego użytku. Składa się z korpusu oraz wkładów. Są to po prostu żyletki, które po zużyciu należy wymienić na nowe. Warto w takim przypadku zwrócić szczególną uwagę na to czy są one standardowej wielkości. Niektórzy producenci stosują własne, unikatowych kształtów i rozmiarów żyletki, które nie zawsze łatwo zakupić. Warto więc przed wyborem konkretnego produktu poznać szczegóły dotyczące zalecanych wkładów oraz możliwości dotyczące korzystania z dowolnych zamienników.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą maszynkę na żyletki?

Wybierając najlepszą maszynkę na żyletki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość miejsc na ostrza. Może się wydawać, że im więcej, tym golenie będzie bardziej precyzyjne. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste. Należy także mieć świadomość tego, że większa ilość ostrzy przekłada się na ciężar maszynki. Co może spowodować, że stanie się ona mniej poręczna i golenie będzie mniej precyzyjne. Te z wieloma ostrzami zalecane są zwłaszcza dla mężczyzn, którzy dysponują twardym zarostem lub golą się nieregularnie. Do codziennej pielęgnacji w zupełności wystarczy standardowa maszynka do ostrza z podwójną krawędzią.

Jeśli zależy nam na elastycznym dostosowaniu kątów golenia to warto wybrać produkt z dołączonymi nakładkami. W takim przypadku głowica tnąca dopasowuje się do zamontowanego tam profilu. Wybór konkretnej nakładki zależy w takim przypadku od grubości i długości zarostu. Co staje się niezwykle wygodne, zwłaszcza dla osób, które planują formować zarost według określonego stylu i indywidualnych potrzeb.

Niebagatelne znaczenie ma także wybór odpowiedniego kształtu rączki oraz materiału z jakiego jest ona wykonana. Te najbardziej luksusowe i stylowe posiadają wykończenie drewniane, na przykład z bambusa lub śliwki. Taka golarka prezentuje się bardzo elegancko. Nieco tańszą alternatywą są rączki wykonane ze stali nierdzewnej. Są niezwykle wytrzymałe i gustowne. Najtańsze są modele wykonane z plastiku. Zazwyczaj cechują się niską odpornością na uszkodzenia, a sam materiał stosuje się do produktów jednorazowego użytku.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Keratynowe Prostowanie Włosów w Poznaniu?
Koszulki sportowe
pacjentki po operacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

pacjentki po operacji