dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

domowe sposoby na odciski
Poradnik

Przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na odciski

Nie miałeś nigdy odcisku? Niemożliwe! Ta dolegliwość przynajmniej raz dotknęła bowiem każdego. Wystarczy że pochodzisz kilka godzin w niewygodnych butach i gotowe. Co więcej – kłopot może sprowadzić na Ciebie zarówno obuwie zbyt ciasne, jak i to zdecydowanie za luźne. Jako więc, że kłopot jest demokratyczny, przedstawiamy Ci najlepsze babcine sposoby na odciski, które błyskawicznie zastosujesz we własnych czterech ścianach. 

Domowy sposób na odciski – lista najlepszych metod

Skóra odcisku jest twarda, zdecydowanie zgrubiała. By przestała taka być a sam odcisk łatwo się wchłonął warto moczyć stopę ze zmianą w ciepłej wodzie z mydłem i paroma kroplami eterycznego olejku lawendowego. Możemy ją zastosować dwa razy dziennie po około dwadzieścia minut. Dzięki temu naskórek zmięknie a sama skóra na zewnątrz odcisku i ta znajdująca się pod nim będzie się lepiej regenerowała.

Nasze babcie wiedziały także to, że czosnek na odciski działa niemniej dobrze niż wyżej wspomniane kąpiele. Stosuje się go w formie okładów. Całą główkę tniemy na plastry, które lekko miażdżymy. Następnie przykładamy je do odcisku i owijamy bandażem elastycznym, pozostawiając na kilka godzin. Podobnie wykorzystać możemy plastry cytryny i cebuli bądź liście pokrzywy i aloesu. Każdy z tych produktów zmiękczy skórę i sprawi, że odcisk szybciej zniknie.

A co jeśli chodzi o ocet jabłkowy na odciski?

Działa on zmiękczająco, złuszczająco oraz regenerująco. By wykorzystać te cenne właściwości wystarczy wymieszać ocen z ciepłą wodą w proporcjach jeden do jednego i wlać je do większej miski. Ważne, by temperatura mieszanki wynosiła około trzydziestu-czterdziestu stopni. Moczymy nogi przez czas wynoszący około piętnastu minut.

Ostatnia z propozycji znanych od lat to pasta kurkumowa. Jak zastosować ten sposób na odciski? Bierzemy tabletkę aspiryny i zgniatamy ją na przykład za pomocą dwóch łyżek stołowych. Do tego dodajemy łyżkę kurkumy i dolewamy odrobinę wody. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej pasty, którą umieszczamy na stopie na od piętnastu do dwudziestu minut. Gdy ją usuniemy, zobaczymy miękką, delikatną skórę.

Powyżej przedstawiliśmy naszą listę: odciski na palcach u nóg domowe sposoby. A Wy: jakie metody wykorzystujecie na co dzień? Może Wasze babcie znały jeszcze inne sprytne rozwiązania, które pozwolą równie łatwo pozbyć się problemu? Z chęcią się o nich dowiemy i osobiście przetestujemy na własnej skórze gdy tylko dopadną nas odciski. A później zdamy relacje z testów.

Natomiast dla wszystkich niemających cierpliwości do tworzenia własnych mikstur, proponujemy sprawdzony płyn usuwający odciski od Pharm Foot.

Materiał zewnętrzny