Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak poprawić jakość obsługi i zmniejszyć koszty w salonie fryzjerskim?

10 lutego 2021 fryzjer

Poza kwestiami związanymi z zatrudnieniem wykwalifikowanych fryzjerów i ich ciągłym doszkalaniem, a także atrakcyjnością wystroju lokalu, na jakość obsługi klientów w salonie fryzjerskim wpływa również rodzaj używanego w nim sprzętu, akcesoriów i kosmetyków. Jeśli dodatkowo zależy Ci na obniżeniu kosztów działalności, tego typu wyposażenie należy zamawiać w odpowiednim miejscu. Profesjonalna hurtownia fryzjerska może zaoferować nie tylko niskie ceny, ale i korzystne rabaty dla stałych odbiorców.

Markowe kosmetyki do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji

Korzystając z oferty wyspecjalizowanej hurtowni fryzjerskiej, wszystkie potrzebne w codziennej działalności kosmetyki i farby możesz zamówić w jednym miejscu. Wiąże się to nie tylko z dużą oszczędnością czasu, ale także możliwością wynegocjowania atrakcyjnych stawek, a nawet stałych zniżek na wybrany asortyment produktów. Praktycznie każda profesjonalna hurtownia fryzjerska organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne, oferując wybrane kategorie produktów w niższych, korzystnych dla zamawiających cenach. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć również te osoby, które zaprenumerują newsletter lub skorzystają z innego rodzaju programu oferowanego przez daną hurtownię. Co ważne, w tego typu firmach można zamówić wszystkie markowe kosmetyki do włosów w znacznie niższych niż rynkowe cenach i to nawet wówczas, gdy nie zamawiasz ich hurtowych ilości.

Sprzęt i akcesoria fryzjerskie oraz wyposażenie salonu

W hurtowniach dla fryzjerów (np. https://fryzart.pl/Dla-Salonow-Fryzjerskich-cabout-pol-12.html), oprócz kosmetyków do pielęgnacji czy stylizacji włosów, znaleźć można również wiele innych sprzętów potrzebnych w każdym profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Zamawiając takie wyposażenie w wyspecjalizowanej hurtowni, można sporo zaoszczędzić. Poza tym dobrze zaopatrzona hurtownia fryzjerska oferuje sprzęt, którego zwykle nie można lub zwyczajnie trudno jest dostać w sprzedaży detalicznej. Przykładem są profesjonalne maszynki, suszarki czy prostownice, a także wszelkiego rodzaju specjalistyczne akcesoria fryzjerskie, w tym fartuchy, grzebienie czy nożyczki. Wybierając ofertę dobrze zaopatrzonej hurtowni, można zatem wyposażyć zakład w zupełnie nowe sprzęty, które dopiero wchodzą na rynek, a tym samym zwiększyć atrakcyjność oferty salonu i poprawić jakość obsługi przyjmowanych klientów.

Jednym ze sprawdzonych sposób na obniżenie stałych kosztów działalności zakładu fryzjerskiego jest znalezienie takiej hurtowni fryzjerskiej, która zaoferuje niższe ceny niż konkurencja. Poza tym warto inwestować w markowy sprzęt, akcesoria i kosmetyki, bo ma to wpływ na jakość obsługi, a w perspektywie czasu również na koszty działalności – markowy, profesjonalny sprzęt jest trwalszy, rzadziej się psuje, a tym samym nie trzeba zbyt często wymieniać go na nowy.

po goleniu

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Keratynowe Prostowanie Włosów w Poznaniu?
Koszulki sportowe
pacjentki po operacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

pacjentki po operacji