dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zdrowie

Przyczyny przybierania na wadze

Wiele jest chorób, o których mówimy, że są cywilizacyjne. Jedną z nich, a przy tym jedną z najpowszechniejszych, przynajmniej w zamożniejszych państwach, jest otyłość. W niektórych krajach przybiera ona już postać epidemii.

Przyczyny przybierania na wadze

Otyłość jest niezwykle niebezpieczna, powoduje liczne choroby, głównie układu krążenia, a także prowadzi do cukrzycy. Główne przyczyny otyłości to siedzący, mało aktywny tryb życia i niezdrowa, zbyt kaloryczna dieta. Jeśli do tego dołożymy wszechobecny dzisiaj stres, to otyłość gotowa. Można, a nawet należy się przed nią ratować. Podstawą będzie zdrowa dieta. Posiłki jak najmniej przetworzone i jedzone regularnie pomagają utrzymać prawidłową wagę.

Uprawianie sportu

Codzienny ruch nie musi od razu wiązać się z uprawianiem sportu. Zwykle wystarczą nieśpieszne nawet, ale dłuższe spacery. Ruch na świeżym powietrzu doskonale uzupełnia stosowanie diety w walce z otyłością. Stresu z naszego życia nie da się całkiem wyeliminować, ale należy robić wszystko, aby go ograniczać. Sama zmiana podejścia do życia doskonale wspomagać będzie stosowanie diety i uprawianie sportu. Wówczas otyłość nam nie grozi.

obrazkiblondynki.pl