Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Udane prezenty dla kilkulatka- czym się kierować?

6 listopada 2020

W obecnych czasach rodzice i opiekunowie chcą zapewnić dzieciom dostęp do rozwijających i kreatywnych zajęć. W tym celu zapisują pociechy na zajęcia dodatkowe już od najmłodszych lat. Korzystają też że współczesnych zabawek, które stymulują rozwój.

Prezenty dla kilkulatka – pomysły

Najlepszy prezent dla kilkulatka powinien być nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też uczyć podstawowych umiejętności. Bardzo ciekawym pomysłem na prezenty dla dwulatka będą różnego rodzaju klocki i układanki, wspomagające motorykę małą. Strzałem w dziesiątkę są kulodromy, ćwiczące precyzję małych paluszków.

Dzieci w tym wieku, szczególnie chłopcy zainteresowani są majsterkowaniem. Zestawy z narzędziami oraz plastikowymi śrubami do nakręcania to idealne prezenty dla kilkulatka. Pamiętajmy jednak, że narzędzia powinny mieć odpowiednią ciężkość oraz wygląd zbliżony do prawdziwego zestawu majsterkowicza. Tanie buble wzbudzają tylko w dziecku frustrację.

Zamiłowanie do ruchu

Pomysły na prezenty dla dwulatka mogą też wykorzystywać zamiłowanie dzieci do ruchu. Hulajnogi i rowerki biegowe spodobają się nie tylko chłopakom, ale będą dobre jako prezenty dla trzylatki lub starszego dziecka.

Małe dziewczynki fascynują się zwierzątkami oraz laleczkami, które można ubierać i rozbierać. To także dobre ćwiczenie motoryki małej. Takie prezenty dla kilkulatka spełniają rolę społeczną. Przez zabawę w naśladownictwo dzieci uczą się przepracowywać emocje. Jest to także wskazówka i feedback dla rodziców, ponieważ dzieci odwzorowują zachowanie opiekunów. Więcej pomysłów na prezenty znajdziesz na stronie prezenteria.pl.

Rozwój mowy

Inne prezenty dla trzylatki lub małego dziecka mogą wspomagać rozwój mowy. Teatrzyki kukiełkowe czy serie książeczek do opowiadania własnymi słowami rozwijają wyobraźnię oraz ćwiczą poprawną mowę.
Wszystkie prezenty dla kilkulatka powinny być bezpieczne. Lepiej jest ,gdy rodzice wraz z dziadkami składają się na jeden lepszy prezent niż kupują kilka tandetnych rzeczy, które za chwilę lądują w kącie lub się psują.
Trafione prezenty dla trzylatki lub dwulatka są często używane przez dzieci. Zabawki absorbujące i animujące maluchy wspomagają okresy sensytywne oraz przygotowują do nauki trudniejszych umiejętności.

babskiewnetrze.pl
Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesne akcenty w modzie ślubnej na rok 2023
muszki męskie
Letnie sukienki damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Letnie sukienki damskie