dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Jak wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Niby każda kobieta powinna znać rozmiar swojego biustu, ale jak się okazuje, zdecydowana większość kobiet nosi zbyt małe lub zbyt duże biustonosze. Skutki uboczne takiego postępowania bywają katastrofalne. Nie chodzi już tylko o to, że biust w źle dobranym staniku nie prezentuje się w pełni atrakcyjnie, ale niedopasowana bielizna może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych – obwisania piersi czy nawet bólów kręgosłupa. Szukanie idealnego rozmiaru biustonosza należy rozpocząć od zaznajomienia się z tematem braffitingu. Dzięki kilku prostym wskazówkom każda kobieta powinna sama odkryć, jaki stanik byłby dla niej najlepszy.

Pomiary należy rozpocząć od sprawdzenia obwodu pod biustem

I już tutaj mamy do czynienia z pierwszym błędem. Większość kobiet początkowo zwraca uwagę na rodzaj miseczek, a jednak to obwód pod piersiami jest ważniejszy. To taki punkt wyjścia. Niekoniecznie bowiem kobieta o małym biuście zmieści się w stanik o obwodzie wynoszącym 60 cm. Masa ciała nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się wyłącznie budowa sylwetki i jej naturalne proporcje. Bywa i tak, że nawet bardzo szczupłe kobiety mają nieco więcej tkanki tłuszczowej tuż pod biustem, dlatego potrzebują staników o mniejszych miseczkach i większych obwodach. Z kolei nieco większe panie mogą być np. kościste pod piersiami. Nie ma tutaj reguły. Zawsze trzeba się mierzyć i to wszystko sprawdzać.

Pomoc braffiterki

Szukanie idealnego rozmiaru biustonosza najlepiej byłoby przeprowadzić z pomocą profesjonalnej braffiterki, ale jednak nie każda kobieta ma czas i ochotę na to, by szukać specjalistycznych salonów bieliźnianych w celu dokonania podstawowych pomiarów. Na szczęście można je też wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w jedno narzędzie – zwykłą miarkę krawiecką. Paskiem należy owinąć ciało tuż pod piersiami i sprawdzić, ile wynosi cały obwód. Miarka na całej długości powinna znajdować się na tej samej wysokości. Należy objąć nią ciało dość ciasno, biorąc pod uwagę fakt, że biustonosze z czasem zaczynają się rozciągać. Oczywiście nie wolno też obejmować się zbyt ciasno. Kobieta w trakcie pomiaru powinna spokojnie oddychać i nie odczuwać żadnych dolegliwości bólowych.

Jeżeli jednak takie domowe pomiary nie przyniosą spodziewanych efektów, a wykonująca je kobieta będzie mieć spore wątpliwości co do tego, czy przeprowadziła je poprawnie, lepiej jednak zaufać komuś, kto się na tym zna. Braffiterki zajmują się dopasowywaniem staników do budowy ciała. Każdej kobiecie są w stanie pomóc i wybrać dla niej rozmiar idealny.