dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Przeszczep włosów – ile to kosztuje?

Łysienie i wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Mogą one prowadzić do powstania zakoli oraz wyłysienia czubka głowy. W większości przypadków wypadanie włosów powoduje ich spore przerzedzenie. Kobiety, jak i  mężczyźni, często mają duże kompleksy z tego powodu. Na szczęście w obecnych czasach są na to skuteczne rozwiązania. Wystarczy poddać się zabiegowi, jakim jest przeszczep włosów. Ile to kosztuje i jak wygląda?

Transplantacja włosów – jak to wygląda?

Istnieją różne techniki przeszczepiania włosów. Każda z nich jest dobierana indywidualnie do przypadku danego pacjenta. Dlatego cały proces przeszczepiania włosów zaczyna się od konsultacji z lekarzem. Dr. Piotr Turkowski poświęca pacjentom tyle czasu, ile potrzeba na dokładne zbadanie i ocenienie przypadku. Lekarz ustala z osobą, w jakim miejscu będzie przebiegać nowa linia włosów. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Nie jest więc potrzebna narkoza i długi czas spędzony w klinice. Sam zabieg trwa od 1 godziny do około 3,5. Wszystko zależy od wielkości łysiny.

przeszczep włosów

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Przeszczep włosów zaczyna się od pobrania włosów z potylicy. Zostaje ogolony odpowiedniej wielkości pasek skóry. Ma on zwykle szerokość od 0,5cm do 1cm. Pasek jest dzielony na implanty zawierające po około 1-3 mieszki włosowe. Miejsce, w które chcemy przeszczepić włosy, zostaje namoczone roztworem soli fizjologicznej. Sprawia to, że skóra robi się twardsza. Czas zabiegu uzależniony jest od skali łysiny, ale także od ilości implantów i gęstości ich przeszczepiania, wieku pacjenta oraz wybranej techniki.

Przeszczep włosów – cena

Jeśli decydujemy się na przeszczep włosów, cena uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim od wielkości łysiny i ilości mieszków włosowych potrzebnych do jej wypełnienia. W przypadku małego problemu, na przykład niewielkich zakoli lub obniżenia linii włosów, zapłacimy 15zł za jeden przeszczep. Zwykle potrzebnych jest ich około 1000. Przy większym problemie, w którym wykonuje się około 1000-2000 przeszczepów, koszt wynosi 12zł za jeden. 

Możemy także wykonać transplantację włosów na całej głowie. Potrzebnych jest wtedy jednak ponad 2000 przeszczepów. Możemy wtedy zapłacić nawet 30000 złotych. Cena przeszczepu włosów jest różna, dlatego potrzebne są indywidualne konsultację. Za nie zapłacimy dodatkowo około 300 złotych. 

Czy opłaca się wykonać przeszczep włosów?

Są różne metody w walce z łysieniem. Jednak często okazują się one nieskuteczne przy dużym problemie. Dlatego przeszczep włosów może okazać się jedynym, słusznym rozwiązaniem. Pozbądź się kompleksów raz na zawsze i nie przejmuj się więcej łysieniem. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile przeszczepów będzie potrzebnych w Twoim przypadku, możesz skorzystać z darmowych konsultacji online. Wtedy łatwiej będzie Ci zadecydować, czy zabieg jest w zasięgu Twoich możliwości. Sprawdź sam i wygraj ze swoimi kompleksami!