Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

14 września 2019


Cera wrażliwa jest chyba najbardziej wymagająca spośród wszystkich typów skóry. Pod wpływem zastosowania nieodpowiednich dla niej preparatów kosmetycznych staje się jeszcze bardziej podrażniona, a czasem nawet narażona na wystąpienie reakcji alergicznych. Wymaga ona zatem właściwej pielęgnacji. Pielęgnacja skóry wrażliwej jest nieco skomplikowana, ale można się jej nauczyć, by zacząć dbać o swoją cerę zgodnie z jej naturalnymi potrzebami.

Demakijaż twarzy

Pierwszym bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji skóry wrażliwej jest delikatny, a zarazem skuteczny demakijaż. Skoro cera ma tendencję do podrażnień, w żadnym wypadku nie należy na niej pozostawiać warstwy makijażu na noc. Najlepiej tuż po przyjściu do domu od razu zabrać się za oczyszczanie twarzy, by usunąć z niej resztki kolorowych kosmetyków, które mogłyby jej zaszkodzić. A jak to zrobić? Dobrym wyborem będzie tutaj delikatny płyn micelarny albo olejek wymieszany z niewielką ilością wody. Te dwa preparaty poradzą sobie z usunięciem makijażu z całej twarzy.

Drugi krok – nawilżanie i odżywianie

Po zmyciu makijażu ze skóry należy nałożyć na nią dobry krem, by zapobiec utracie nadmiernej ilości wody. Najlepiej z tym zadaniem poradzą sobie preparaty tworzące delikatną tłustą powłokę na skórze. Warto też spojrzeć na to, czy przy okazji wykazują się one działaniem przeciwzapalnym oraz regenerującym. Za te funkcje odpowiada m.in. kwas hialuronowy. Wystarczy więc na zakupach kosmetycznych przyjrzeć się składom poszczególnych produktów, aby wybrać coś takiego, co będzie zawierać ten kwas.

Pielęgnacja skóry wrażliwej powinna też składać się z wykonywania regularnych maseczek. Niby nie jest to zabieg absolutnie niezbędny, ale potrafi zapewnić fantastyczne rezultaty. Maski wykazują się dogłębnym działaniem. Zawierają mnóstwo skoncentrowanych składników odżywczych, które po nałożeniu na skórę zaczynają przenikać przez jej zewnętrzne warstwy, odżywiając i nawilżając ją od środka. Wymuszają na niej przeprowadzanie procesów regeneracyjnych. Taką maseczkę warto wykonać sobie przynajmniej dwa razy w tygodniu.

O skórę wrażliwą trzeba też dbać od wewnątrz. Sama „zewnętrzna” pielęgnacja poprawi jej wygląd, ale nie da spektakularnych efektów. Wiele ostatnio mówi się o tym, jak olbrzymi wpływ na prezencję ciała ma sam sposób żywienia. Powinien on zapewniać organizmowi optymalną ilość wody, bo tylko ta, która zostanie wprowadzona od wewnątrz, zdoła naprawdę poprawić nawilżenie samej skóry. Dieta musi być też bogata w różne witaminy i minerały. Warto więc zdrowo się odżywiać, by lepiej wyglądać.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biostymulatory tkankowe
po goleniu
Pielęgnacja ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja ciała