dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Na co pomoże mezoterapia igłowa
Uroda

Na co pomoże mezoterapia igłowa? Zalety i zastosowanie zabiegu

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem prowadzonym w gabinetach medycyny estetycznej. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego główne zalety? Kiedy warto wziąć udział w mezoterapii?

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Termin jak mezoterapia odnosi się do rodzaju zabiegu, w którym wprowadza się w skórę substancje odżywcze, by w ten sposób mogły one działać tam, gdzie robią to najskuteczniej.

Do kategorii mezoterapii zalicza się różne rodzaje zabiegów, w tym mezoterapię igłową, która prowadzona jest najczęściej. W tym przypadku substancje wprowadzane są w skórę z wykorzystaniem strzykawek wyposażonych w cieniutkie igły albo specjalnych urządzeń – pistoletów.

Obecnie dostępna jest również mezoterapia igłowa w Krakowie, która prowadzona jest w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z kompleksowej i profesjonalnej obsługi lekarzy.

Na jakich obszarach można prowadzić mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też może być ona prowadzona na różnych obszarach:

  • Twarz – okolice oczu, ust, policzki, czoło, broda.
  • Ciało – dekolt, szyja, dłonie, pośladki, uda, brzuch i inne.
  • Głowa – owłosiona skóra głowy.

Mezoterapia igłowa – wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej jest polecany praktycznie każdemu, kto chciałby skuteczniej zadbać o swoją urodę. Dzięki niemu można bowiem niwelować różnorodne zmiany na skórze i jednocześnie zapobiegać ich pojawianiu się.

Z zabiegu mezoterapii igłowej mogą korzystać również osoby w praktycznie każdym wieku. Jest on zatem dostępny również dla młodszych osób, które chciałyby dzięki niemu osiągnąć efekt przeciwstarzeniowy.

Wśród głównych wskazań do zabiegu mezoterapii znajdują się przede wszystkim:

Skóra dojrzała – widoczne zmarszczki, pogorszona jędrność, wiotkość skóry, opadanie owalu twarzy,

  • Skóra problematyczna – trądzikowa, tłusta, nadmiernie sucha, z naczynkami,
  • Obrzęki i zasinienia na skórze,
  • Blizny, w tym także blizny pozostałe po trądziku,
  • Cellulit – skórka pomarańczowa widoczna na skórze,
  • Nadmiernie nagromadzona w określonych obszarach tkanka tłuszczowa,
  • Osłabienie jędrności skóry na ciele,
  • Wypadające włosy.

Mezoterapia – jak przebiega zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu w skórę odpowiednio dobranych do jej potrzeb substancji odżywczych. Stosowane podczas niej preparaty mają najczęściej formę koktajli, które skoncentrowane są na określonych problemach skórnych i dobierane są indywidualnie przez lekarza.

W trakcie zabiegu stosowane jest również znieczulenie, które pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Po wykonaniu zabiegu mogą pojawić się obrzęki i siniaki, które najczęściej zanikają w czasie do 7 dni.

Warto pamiętać o tym, że mezoterapia igłowa daje najlepsze efekty wtedy, gdy jest ona realizowana jako seria zabiegów.

Gdzie wykonać mezoterapię igłową?

Do skorzystania zabiegu zaprasza Instytut Bielenda w Krakowie, który zapewnia kompleksową i fachową obsługę w ramach mezoterapii igłowej i innych procedur medycyny estetycznej.