dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Jak odżywić włosy?

Jeżeli regularnie korzystasz z różnych zabiegów fryzjerskich, bo chętnie zmieniasz kolor na głowie, nie dziw się, że twoje włosy mają już tego dość i odwdzięczają ci się puszeniem się, łamaniem i fatalnym wyglądem. Musisz zadbać o ich aspekt estetyczny. Na jakiś czas odpuść sobie zabiegi koloryzacyjne, zwłaszcza te przeprowadzane w domowych warunkach, a zamiast tego zainteresuj się odpowiednią pielęgnacją pasm. Im większa będzie twoja wiedza, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz swój idealny sposób na odżywione włosy. A być może stanie się to nawet zaraz.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Tę zasadę powinnaś wbić sobie do głowy. Gdybyś bowiem odpowiednio postępowała ze swoimi włosami, najprawdopodobniej teraz nie musiałabyś szukać tych wszystkich sposobów na ich odżywienie i zregenerowanie. Spróbuj więc dojść do tego, co mogło najbardziej negatywnie wpłynąć na wygląd twoich pasm. Niszczyć mogą je przede wszystkim częste zabiegi fryzjerskie, zwłaszcza te polegające na koloryzacji, wykonywaniu trwałej lub rozjaśnianiu koloru. Niewłaściwa pielęgnacja też wywołuje wiele skutków ubocznych. Korzystają z kosmetyków o kiepskiej jakości, masz jak w banku, że twoje włosy nie będą po nich dobrze wyglądać. Negatywny wpływ ma na nie także ciasne upinanie ich w kucyk, rozczesywanie ich na mokro oraz chodzenie do łóżka tuż po ich umyciu. Zrezygnuj z tego wszystkiego, a twoje włosy natychmiastowo zaczną lepiej wyglądać.

Odżywienie włosów

Nie istnieje jeden sposób na odżywione włosy, bo jeżeli chcesz rzeczywiście skutecznie je odżywić, musisz zacząć działać na wielu płaszczyznach. Twoje włosy w tym momencie nie zawierają swojej naturalnej warstwy ochronnej. Skóra głowy wytwarza zbyt małe ilości sebum, przez to pasma tracą wodę oraz bardzo ważne dla ich wyglądu substancje odżywcze. Możesz jednak dostarczyć je im w sposób sztuczny. W drogeriach szukaj więc kosmetyków o odpowiednich składach, zawsze sprawdzając, co takiego w nich występuje. Najlepszym działaniem odżywiającym wykażą się preparaty, które będą zawierać m.in.: kwas hialuronowy, miód, glicerynę, masło shea oraz aloes. Dobrym wyborem okażą się również kosmetyki wzbogacone naturalnymi olejami. Pamiętaj jednak, że nie każdy typ oleju dobrze sprawdzi się na twoich włosach.

Jeżeli jednak nie masz czasu aż tak tym wszystkim się zajmować, zdecyduj się na jeden sposób na odżywione włosy – olejowanie. Ten zabieg w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny, bo gwarantuje dogłębne odżywienie pasm i ich nawilżenie. Poczytaj o nim w Internecie. Naucz się go wykonywać, a efekty przyjdą same.