dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Jak nosić długie spódnice?

Spódnice maxi przeżywają teraz swoją drugą młodość. Niektóre sięgają samej ziemi, inne są nieco krótsze, ale jedno jest pewne – muszą wykraczać poza linię kolan. Falujące płaty lekkich materiałów tworzą bardzo kobiecą i sensualną sylwetkę. Nie brak w niej elegancji, ale także i nonszalanckiego luzu. Długą spódnicę można bowiem zestawiać na tysiące sposobów, za każdym razem zupełnie zmieniając jej wizerunek i wydobywając z niej coś innego. A oto kilka pomysłów na stylizacje z wykorzystaniem tego elementu. Sprawdzą się one podczas wielu sytuacji.

Wyjście do pracy

Okazja nr 1 – wyjście do pracy, w której nie obowiązuje strój formalny, ale trzeba jednak prezentować się w miarę elegancko i oczywiście schludnie. Długa spódnica idealnie się tutaj nada. Można połączyć ją z klasyczną koszulą zapinaną na guziki, by uzyskać elegancki, ale zarazem nieprzesadzony i w miarę swobodny wygląd. Dobrze, aby taka koszula była zwężana w talii i przylegała do ciała. Można również zdecydować się na założenie koszulowego body, które znakomicie sprawdza się właśnie pod spódnicami.

Strój na co dzień

Druga opcja to pomysł na strój codzienny. Nie zawsze ma się przecież ochotę na zakładanie średnio wygodnych koszul, które potrafią być tak sztywne, że całkowicie ograniczają ruchy i przeszkadzają nawet podczas najprostszych czynności. W zwykłym dniu coś takiego lepiej zastąpić prostą podkoszulką lub kolorowym t-shirtem. Takie zestawienia idealnie prezentują się podczas cieplejszych dni, a jednocześnie są tak wygodne, że gwarantują komfort do późnych godzin wieczornych. Świetna propozycja na lato.

Latem i wiosną na polskich ulicach można też było zauważyć, że długie spódnice łączono z ultra króciutkimi bluzeczkami, nazywanymi crop topami. Taki strój doskonale radzi sobie z zachowaniem właściwych proporcji sylwetki. Spódnice maxi są długie, także mogą skracać wizualnie niższe kobiety, ale dzięki króciutkiej bluzeczce sylwetka nabiera większej lekkości i staje się w pełni atrakcyjna. Oczywiście top w tym przypadku powinien być obcisły. Taki zestaw to strzał w dziesiątkę dla młodych dziewczyn.

Nie jest jednak powiedziane, że zimą czy jesienią trzeba całkowicie zrezygnować z noszenia długich spódnic. Mimo iż najbardziej zachwycająco prezentują się one w połączeni z lekkimi ubraniami, typowymi dla letnich pór roku, to jednak warto spróbować połączyć je także z cieplejszymi elementami garderoby. Spódnica razem z grubym swetrem bądź bluzą też może stworzyć wspaniały duet. W modzie warto więc próbować różnych wariantów – nie trzeba się ograniczać.