dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zdrowie

Pomoc dla alergików

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, kiedy po mroźnej zimie wszystko powoli budzi się do życia. W końcu mamy przyjemność obserwować budzące się do życia ptaki, które już od rana wyśpiewują swoje trele. Również kwiaty, drzewa, trawy pięknie budzą się do życia radując nasze oczy. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z tego, że nadchodzi wiosna. Dla niektórych osób jest ona wręcz przekleństwem, ponieważ muszą oni zmagać się z wieloma alergiami,m.in. na pyłki pochodzące z drzew budzących się na nowo do życia.

Jak walczyć z alergią?

Walka z alergią nigdy nie jest łatwa. Na szczęście obecnie mamy dostęp do wielu wspaniałych lekarzy, którzy oferują swoją fachową wiedzę i pomoc w opanowaniu najróżniejszych objawów alergicznych, jakie mogą pokazać się w naszym życiu na różnym etapie. Co warto sobie uświadomić to fakt, że alergię można nabyć w różnym wieku. Nie jest powiedziane, że zawsze będziemy mieli alergię. Jeżeli jednak zauważymy, że coś nam szkodzi, to jak najszybciej należy udać się do lekarza – specjalisty, który zaleci dalsze postępowanie. Wielu pacjentów ma do czynienia z lekiem Allegra, który podawany jest w formie tabletki. Bez problemu można zakupić go w aptekach stacjonarnych, jak również w internecie. W jednym opakowaniu można znaleźć na ogół 10 tabletek. Nie warto jednak go samodzielnie kupować, żeby sobie nie zaszkodzić. Dopiero po konsultacji z lekarzem można zakupić ten przeciwalergiczny produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawów kataru siennego. Do takich objawów zalicza się: kichanie, swędzenie lub uczucie zatkanego nosa, katar, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Ratunek przy okropnym katarze

Zanim jednak sięgniemy po te tabletki należy się upewnić, że nasz katar nie jest spowodowany czymś zupełnie innym. Allegra to lek, którego substancją czynną jest feksofenadyny chlorowodorek (Fexofenadini hydrochloridum) o działaniu przeciwhistaminowym. W przypadku sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa warto mieć pod ręką te tabletki, które dedykowane są osobom dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia. Nie warto sięgać po te tabletki, jeżeli mamy do czynienia z młodszymi dziećmi, ponieważ możemy im zaszkodzić. Zażywa się jedną tabletkę dziennie, popijając wodą przed posiłkiem. Zaleca się konsultację z lekarzem, jeżeli po pięciu dniach od rozpoczęcia stosowania objawy kataru nie ustąpią. Allegra jest bardzo pomocnym lekiem, który został już doceniony przez wielu pacjentów. Jeżeli ktoś męczy się z dużym katarem siennym, to powinien zapytać swojego lekarza o takie tabletki.