dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

suszarka
Poradnik

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do włosów?

Firmy oferujące suszarki fryzjerskie, jak również te do użytku domowego, proponują coraz bardziej nowoczesne urządzenia do stylizacji włosów. Jaka powinna być odpowiednia suszarka do włosów? Na co zwrócić uwagę dokonując jej wyboru? Na te pytania, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Najistotniejsze parametry suszarki do włosów – moc, siła oraz prędkość nawiewu i możliwość regulacji temperatury

Funkcjonalność suszarki do włosów zależna jest od jej parametrów technicznych. To zagadnienie, którego na pewno nie można zlekceważyć podczas dokonywania wyboru urządzenia. Parametry te wpływają nie tylko na komfort oraz szybkość suszenia włosów, ale też na ich kondycję. Podczas zakupu suszarki należy zwracać uwagę na wymienione techniczne parametry urządzenia:

  • moc – to od wyrażonej w Watach mocy zależy między innymi szybkość suszenia. Im jest wyższa, tym włosy można szybciej wysuszyć. Powinna ona zostać jednak dobrana do typu włosów. Dla grubych i gęstych włosów najlepszym wyborem będzie suszarka mająca moc min. 2000 W. Osobom z krótkimi oraz rzadkimi włosami zaleca się zaś urządzenia o mocy w przedziale 1600-2000 W,

  • prędkość i siła nawiewu – to istotna funkcja. Najnowocześniejsze suszarki profesjonalne mają zwykle do kilku poziomów siły nawiewu powietrza. Do suszenia warto używać tego najmocniejszego, do stylizacji zaś nieco słabszego. Prędkość nawiewu jest ważna, jeżeli zależy nam na szybkim suszeniu kosmyków,

  • funkcja zimnego/chłodnego nawiewu – na koniec suszenia warto skorzystać z opcji zimnego nawiewu. Dzięki temu włosy będą wygładzone i w odpowiedniej kondycji.

Nowoczesne suszarki z jonizacją – dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli chcemy, aby nasze włosy były zawsze błyszczące i miękkie, powinniśmy wybrać suszarkę do włosów z funkcją jonizacji. Dlaczego jest to takie istotne? Miejmy na względzie, iż naturalnie nasze włosy naładowane są elektrycznie dodatnio. Do tego dochodzi ponadto fakt, iż także w czasie suszenia powstają ładunki dodatnie na powierzchni włosów. Tak właśnie powstaje elektryczność statyczna, co przyczynia się do otwarcia łusek włosów. W efekcie nasze kosmyki stają się szorstkie i matowe. Możemy jednak temu zapobiec, wybierając dobrej jakości suszarkę do włosów generująca jony ujemne, którą znajdziemy w ofercie sklepu fryzjerskiego https://fryzjersklep.pl/. Podczas pracy takiego urządzenia dochodzi do wytworzenia jonów ujemnych, które neutralizują dodatnie ładunki. Nie dochodzi więc do otwarcia się łusek włosowych, a dzięki temu włosy są gładkie i lśniące, nie elektryzują się i nie puszą, ich stylizowanie jest też łatwiejsze.