Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak wygląda znieczulenie dziecka u dentysty? Sposoby na leczenie zębów bez strachu

25 marca 2021 dentysta

Wizyty u dentysty bywają stresujące nawet dla osób dorosłych. Zabiegi, w których wykorzystuje się wszelkiego rodzaju narzędzia takie jak prostnice, kątnice czy wiertła stomatologiczne wiążą się z bólem i dyskomfortem. W większości przypadkach konieczne jest znieczulenie miejscowe, a zastrzyki i strzykawki często budzą lęk i strach. Jak wygląda znieczulenie stomatologiczne u dentysty dla dzieci? Jakie środki znieczulenie oferuje sklep stomatologiczny? Zobacz kilka metod, które pomogą dzieciom uniknąć traumy przed kolejną wizytą u stomatologa.

Znieczulenie zęba u dziecka – środki znieczulenia miejscowego

Znieczulenie u dentysty dla dzieci wygląda nieco inaczej, niż w przypadku wizyty dorosłego pacjenta. Dobry sklep stomatologiczny powinien mieć szeroką ofertę, także dla gabinetów typowo dziecięcych. Zazwyczaj znieczulenie miejscowe w stomatologii wykonuje się przy użyciu leków takich jak np. Lignocainum, Ubistesin lub Citocartin. W przypadku dzieci, środki znieczulające podaje się bez niektórych składników oraz w minimalnych ilościach.

Rozmowa z małym pacjentem

Rozmowa lekarza z dzieckiem podczas wizyty jest niesamowicie ważna. Odpowiednie podejście do małego pacjenta polega na nie używaniu wyrazów, które mogą wywołać lęk, zabawianiu i dbaniu o dobry nastrój dziecka. Należy spokojnie wszystko wytłumaczyć krok po kroku. Rodzice także muszą zachować cierpliwość i spokój. Gwałtowne ruchy i lęk mogą spowodować, że maluch będzie się panicznie bał kolejnych wizyt u stomatologa. 

Znieczulenie komputerowe dla dzieci

Jak wygląda znieczulenie komputerowe zęba u dziecka? Jest to nowoczesna metoda, która nie powoduje bólu podczas znieczulenia. Zamiast strzykawki jest komputerowe urządzenie zakończone niewielką igiełką, z której sączą się krople płynu znieczulającego. Płyn rozchodzi się po tkance bardzo łagodnie i powoli, dzięki czemu dziecko nie jest narażone na ból. 

Wesołe strzykawki i smakowe żele

Kolejnym sposobem na bezstresowe i bezbolesne leczenie stomatologiczne u dziecka są żele znieczulające o owocowych smakach. W przypadku, kiedy zastrzyk jest niezbędny, przed wbiciem igły, znieczula się miejsce zastrzyku. Strach wzbudza nawet już sam widok strzykawki. Dlatego dziecięce gabinety stomatologiczne są wyposażone w specjalne, zabawne, dziecięce nakładki zasłaniające strzykawkę. 

Znieczulenie dziecka u dentysty i zabiegi stomatologiczne nie muszą kończyć się płaczem, strachem i traumą. Ważne jest, aby wybrać specjalistę z odpowiednim podejściem do małych pacjentów. 

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Masaż leczniczy
ortodonta w Krakowie

Jak Wybrać Ortodontę w Krakowie?

24 października 2023

kosmetyki dla alergików

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki dla alergików