Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Czy muszki męskie są modnym elementem eleganckiej stylizacji?

17 listopada 2022 muszki męskie


Obecne w szafie muszki męskie raczej nie są tym dodatkiem, po który sięgamy codziennie. Można nawet powiedzieć, że nierzadko zakładamy je w życiu tylko kilka razy. To jednak nie powód, aby z nich rezygnować. Muszki męskie to doskonały dodatek do eleganckich zestawów, a szczególnie takich, które zakładamy między innymi na śluby czy wesela. 

Kiedy warto sięgać po garnitury?

Wyjaśnijmy jednak, w jakich sytuacjach to garnitury noszone są właśnie przez panów. Są osoby, które z tych elementów garderoby korzystają nieco częściej, ponieważ tego wymaga ich praca. W takim przypadku warto mieć w szafie przynajmniej kilka różnych zestawów, aby móc odpowiednio nimi rotować. Jednak nie każda praca i obowiązujący w niej dress code będzie wymagał tego, aby nosić garnitury. Będą one jednak niezbędne podczas takich okazji, jak na przykład matura, studniówka, ślub, wesele czy pogrzeb. 

Dodatkowo poszczególne części garnituru można nosić też oddzielnie. Zazwyczaj są to oczywiście marynarki, które sprawdzą się także w casualowych sytuacjach. Coraz częściej widujemy też panów, którzy decydują się na noszenie kamizelek. 

Muszki czy krawaty – co jest lepszym wyborem?

Jeżeli nosimy garnitury, to zapewne w szafie mamy również muszki męskie i krawaty. To właśnie one dopełniają elegancką stylizację. Który wariant będzie natomiast lepszym wyborem? Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, ponieważ tutaj w grę wchodzą między innymi nasze osobiste preferencje. Niektórzy panowie nie lubią muszek i nie czują się w nich dobrze. Warto też podkreślić, że częściej widujemy jednak krawaty, które łatwiej jest nam wpleść do eleganckiego zestawu. 

Tutaj warto jeszcze dodać, że w przypadku okrągłej twarzy, muszki męskie również nie są najlepszym wyborem. Dlaczego? Mogą sprawić, że nasza buzia wizualnie stanie się szersza, a to nie do końca pożądany efekt. 

Jakie muszki warto mieć w szafie? 

Jeżeli jednak decydujemy się, aby nasze garnitury zostały uzupełnione przez muszki, to warto dowiedzieć się, które modele będą szczególnie dobrym zakupem! Po raz kolejny warto tutaj podkreślić, że w dużej mierze będzie to związane z naszymi osobistymi preferencjami. Wielu panów nie lubi, jeżeli ich strój wyróżnia się na tle innych gości, dlatego w takim przypadku lepiej zrezygnować z krzykliwych kolorów. 

Jeżeli nosimy smoking bądź frak, to tutaj bez wątpienia najlepiej sprawdzi się klasyczna, czarna bądź biała muszka. Pamiętajmy jednak o tym, że nie warto unikać kolorów, które mogą idealnie pasować na przykład do naszego typu urody. 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowej muchy, to postaraj się zwrócić uwagę na jej rozmiar. Pamiętaj, że im większa mucha, tym większy w takim przypadku powinien być kołnierzyk koszuli. Jeżeli Twoim wyborem nie jest elegancki strój, a jednak outfit casualowy, to zastanów się, czy nie zaszaleć i wybrać materiał z ciekawym printem. W takiej sytuacji na pewno przyciągniesz spojrzenie innych, a możliwe również, że zbierzesz niemało komplementów! 

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nowoczesne akcenty w modzie ślubnej na rok 2023
muszki męskie
Letnie sukienki damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Letnie sukienki damskie