Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wybrać dobre kosmetyki do włosów?

28 września 2019

Na ten moment wyróżnia się trzy typy włosów. Do tych rodzajów należą: włosy normalne, przetłuszczające się oraz włosy suche i zniszczone. Każdy z nich jest zupełnie inny. Każdy wymaga zatem innej pielęgnacji. Oczywiście każda kobieta marzy o tym, by cieszyć się idealnie gładkimi, pięknymi i lśniącymi pasmami, ale raczej niewiele osób ma takie włosy od urodzenia. Na szczęście można je sobie zapewnić w inny sposób. Dobre kosmetyki do włosów potrafią zdziałać naprawdę wiele.

Pielęgnacja dopasowana do typu włosów

kosmetyki naturalne

Zacznijmy jednak od omówienia cech charakterystycznych dla tych trzech rodzajów włosów. Pierwsze są włosy normalne. One raczej zawsze wyglądają dobrze, bez względu na to, jaką pielęgnację się na nich stosuje. Mają naturalny blask i urok, są bardzo sprężyste i przyjemne w dotyku. Nie sprawiają praktycznie żadnych trudności, dlatego niemalże każdy szampon czy odżywka mogą się na nich sprawdzić. W tym przypadku nie trzeba więc przywiązywać zbyt dużej wagi do wyboru idealnych kosmetyków. Skoro włosy same z siebie świetnie wyglądają, lepiej nie kombinować i używać tego, czego używało się do tej pory.

Przesuszone włosy

Znacznie więcej problemów przysparzają włosy suche, na które w dzisiejszych czasach cierpi ogromna ilość kobiet. Przesuszone kosmyki często są efektem regularnie powtarzanych zabiegów koloryzacyjnych. Kiepskiej jakości farby niszczą naturalną strukturę pasm, przez co zaczynają się one rozdwajać, łamać, a nawet i wypadać. Kosmetyki do włosów suchych muszą zapewnić im totalną odbudowę. Powinny stymulować gruczoły łojowe do produkcji większej ilości sebum, które nawilży i odżywi skórę głowy, jednocześnie wpływają tak samo na cebulki włosów. Suche włosy wymagają też bardziej specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Samo mycie ich czy nakładanie odżywek może nie wystarczać. Najlepiej więc raz w tygodniu zastosować na nich dobrą maseczkę albo przeprowadzić zabieg olejowania. Te dwie metody świetnie nawilżają włosy.

Mimo iż suche pasma są najbardziej problematyczne, to jednak większość Polek musi radzić sobie z nadmiernie przetłuszczającymi się kosmykami. Już po jednym dniu wyglądają one tak, jak gdyby ktoś oblał je olejem. Trzeba myć je codziennie, co bywa uciążliwe, a czasem nawet pogarsza ich stan. W przypadku włosów nadmiernie przetłuszczających się najważniejsze jest to, by dojść do przyczyny problemu. Często nie wynika ona wcale ze złej pielęgnacji. Gdy skóra wytwarza nienaturalnie duże ilości sebum, może to oznaczać, że w organizmie dzieje się coś złego – w takim przypadku najlepiej wykonać sobie podstawowe badania.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biostymulatory tkankowe
po goleniu
Pielęgnacja ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja ciała