dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zdrowie

Jak skutecznie schudnąć 5 kg?

Nadwaga wynosząca pięć kilogramów nie jest jakoś specjalnie duża, ale mimo tego gdybyś się jej pozbyła, na pewno wyglądałabyś znacznie lepiej. Taki jest zresztą twój cel. Od niedawna szukasz sposobu na to, jak skutecznie schudnąć 5 kg. Być może chcesz to zrobić jak najszybciej, bo niedługo czeka cię jakieś ważniejsze wydarzenie, na którym pragniesz prezentować się zjawiskowo. A zaraz dowiesz się, jak ten cel zrealizować. Nie musi być to specjalnie trudne.

Odpowiednie odżywianie

Prawdopodobnie sama dobrze wiesz o tym, co trzeba zrobić, by schudnąć. Wystarczy zacząć lepiej się odżywiać, zrezygnować z jedzenia tzw. „śmieciowego żarcia”, a do tego jak najwięcej się ruszać, aby spowodować maksymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Ta wiedza nie jest ci obca. Próbujesz schudnąć od dawna, dlatego wiesz mniej więcej, jak powinna wyglądać zdrowa dieta, ale jednak z jakiegoś powodu twoja waga wciąż się nie zmienia. Być może zaczęłaś już nawet myśleć o tym, by zastosować bardziej drastyczne rozwiązania. Masz dość ciągłej walki z wiatrakami, dlatego zastanawiasz się nad przejściem na tygodniową głodówkę, dzięki której w krótkim czasie uporałabyś się z przynajmniej trzema kilogramami. Nie jest to jednak mądre rozwiązanie. Takie drastyczne metody co prawda dają szybkie efekty, ale uzyskane rezultaty znikają równie szybko, jak się pojawiają. Po zakończeniu głodówki jesteś tak głodna, że wręcz rzucasz się na lodówkę. Jesz wszystko, a kilogramy stopniowo wracają, często nawet z nadwyżką.

No to jak skutecznie schudnąć 5 kg, by nie doprowadzić się do efektu jojo?

Musisz zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, ale tym razem wytrwać w tych postanowieniach. To, co rujnuje diety większości osób, to weekendy, imprezki w tygodniu oraz spotkania ze znajomymi. Zazwyczaj od poniedziałku do piątku jesteś w stanie trzymać się wszystkich zasad odchudzającego jadłospisu, ale gdy zbliżają się wolne dni, jakoś tak zapominasz o swoim celu. Wychodzisz ze znajomymi na miasto, idziecie na pizzę, potem na drinki i lody, przez co w ciągu kilku godzin wchłaniasz tysiące kalorii, które niwelują wszystkie osiągnięte wcześniej efekty. Jeżeli więc bardzo zależy ci teraz na schudnięciu, na jakiś czas zrezygnuj z tych wyjść towarzyskich albo zabieraj jedzenie ze sobą. Znajomi na pewno to zrozumieją.

Odchudzanie nagle może też okazać się znacznie prostsze niż wcześniej, jeśli będziesz mieć jasno określony cel i zapragniesz go osiągnąć. Utrzymuj więc wysoki poziom motywacji. Możesz nawet nagradzać się za każdy zgubiony kilogram – oczywiście nie jedzeniem, ale np. nowym ubraniem.