dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Domowe sposoby na usuwanie zmarszczek
Uroda

Domowe sposoby na usuwanie zmarszczek – czy skuteczne?

Zmarszczki bardzo często stanowią pierwszą oznakę starzenia się skóry, która już po 25. roku życia zaczyna produkować coraz mniej kolagenu i elastyny. Utrata jędrności jest stopniowa, jednak w praktyce nieunikniona. O tym, jak szybko na twarzy pojawią się zmarszczki decyduje wiele czynników. Na wygląd cery wpływają zarówno kwestie związane ze stylem życia, jak i uwarunkowania genetyczne. Istnieją różne domowe sposoby na uporanie się ze zmarszczkami, jednak od ich skuteczności decyduje wiele czynników.

Przyczyny powstawania zmarszczek

Poza kwestiami związanymi z wiekiem oraz indywidualnymi predyspozycjami, na przedwczesne pojawianie się zmarszczek wpływają przede wszystkim czynniki zewnętrzne. Dotyczy to zwłaszcza nadmiernej ekspozycji na słońce oraz opalania w solarium, niezdrowej diety, niewłaściwej pielęgnacji, palenia tytoniu oraz regularnego spożywania alkoholu. Nieodpowiedni styl życia znacząco przyspiesza starzenie się skóry, a tym samym osłabia jej jędrność. Pierwsze zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicach czoła, ust i oczu, zwłaszcza u osób z bogatą mimiką. Unikanie różnych szkodliwych nawyków oraz zadbanie o właściwą pielęgnację może opóźnić utratę elastyczności, a tym samym pozwolić na dłuższe cieszenie się gładką i jędrną cerą. O kondycji skóry należy jednak pomyśleć jeszcze przed pojawieniem się zmarszczek, czyli w wieku ok. 20-25 lat

maseczka

Domowa pielęgnacja skóry

Wiele kobiet poszukuje różnych sposobów na usunięcie zmarszczek, które już zdążyły pojawić się na skórze twarzy. W wielu przypadkach poprawa stanu cery jest jeszcze możliwa, zwłaszcza poprzez odpowiednią pielęgnację i stosowanie zabiegów z użyciem dobrze dobranych kosmetyków. Za występowanie zmarszczek odpowiada przede wszystkim utrata kolagenu w skórze, a także jej niedostateczne nawilżenie. Z tego względu domowa kuracja powinna się opierać na stosowaniu głęboko nawilżających środków, które mogą potencjalnie przywrócić cerze gładkość i spłycić zmarszczki. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się krem Eternelle, bazujący wyłącznie na naturalnych składnikach. Duże znaczenie ma regularność jego stosowania, ponieważ jedynie systematyczna pielęgnacja w zauważalny sposób wpływa na cerę. Krem Eternelle został szczegółowo opisany na stronie.

Zmiana stylu życia

Sposobem na poprawę stanu skóry i zmniejszenie objawów jej starzenia się może być uprawianie sportu. Aktywność fizyczna pobudza krążenie krwi, a także przyspiesza dostarczanie tlenu i niezbędnych składników do organizmu. Na szczególną uwagę zasługują ćwiczenia siłowe, które budują mięśnie skutecznie napinające skórę od wewnątrz oraz poprawiające jej wygląd. Poza sportem duże znaczenie ma również odpowiednia regeneracja. Stres i brak wypoczynku podnosi poziom kortyzolu w organizmie, który przyspiesza proces starzenia się skóry i osłabia jej kondycję. Zmiany w stylu życia powinny obejmować też wyeliminowanie różnych złych nawyków, takich jak nadużywanie alkoholu i palenie papierosów. Substancje zawarte w dymie nikotynowym podnoszą ilość wolnych rodników w organizmie, co stanowi bezpośrednią przyczynę powstawania zmarszczek.

pielęgnacja

Dieta na zmarszczki

W walce ze zmarszczkami kluczową rolę odgrywa również dieta. Aby zadbać o stan skóry, należy przede wszystkim dostarczać do organizmu duże ilości płynów – zarówno wody, jak i wszelkiego rodzaju naparów ziołowych. Nawodnienie zapewniają także owoce i warzywa, zwłaszcza te o niskim indeksie glikemicznym. W utrzymaniu dobrej kondycji skóry duże znaczenie mają zdrowe tłuszcze, które najlepiej dostarczać do organizmu w postaci ryb zawierających wysokie stężenie kwasów omega-3 – np. łososia, śledzia, sardynek czy makreli. Zbawienne dla skóry będą także nierafinowane oleje roślinne, np. oliwa z oliwek, olej z awokado czy olej kokosowy. Z diety warto natomiast wyeliminować żywność wysoko przetworzoną, zawierającą duże ilości chemicznych dodatków, cukrów prostych oraz tłuszczów trans. Takie produkty są nie tylko ubogie pod względem odżywczym, ale również bardzo szkodliwe dla skóry.