dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Dlaczego warto zainwestować w makijaż permanentny

Są kobiety, dla których makijaż jest jedynie subtelnym dodatkiem na wielkie okazje. Inne natomiast nie wyobrażają sobie wyjścia bez niego z domu. Makijaż dodaje pewności siebie, pozwala ukryć pewne niedoskonałości urody oraz oznaki zmęczenia, a także podkreślić piękno twarzy. Panie, które makijaż traktują jak swoją drugą skórę, z pewnością powinny zainteresować się makijażem permanentnym. Na czym on polega oraz jakie są jego zalety?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest formą stałego, a raczej długotrwałego makijażu uzyskiwanego poprzez wprowadzenie pod skórę pigmentu za pomocą igły lub specjalnego ostrza. Specjalista wykonuje najpierw kontur lub rysunek na wybranej części ciała, która ma być pokryta pigmentem, a następnie zaczyna wykonywać zabieg. Trwałość takiego makijażu utrzymuje się przez kilka miesięcy. Po tym czasie można wykonać tzw. dopigmentowanie, czyli uzupełnienie miejsc, które wyblakły.  

Z tego względu należy wybierać tylko sprawdzone i certyfikowane gabinety posiadające doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. W przeciwnym razie może się okazać, że nasz makijaż, zamiast być ozdobą, oszpeci naszą twarz na długi czas!

Sam zabieg wykonania makijażu permanentnego nie jest bolesny, gdyż kosmetyczka nakłada wcześniej maść lub balsam o działaniu znieczulającym. Można więc odczuwać lekkie mrowienie lub drapanie. 

Jakie części ciała mogą być poddane zabiegowi?

Najczęściej panie decydują się na makijaż permanentny łuku brwiowego, zwłaszcza, jeśli obecne brwi są rzadkie i jasne lub mają niewłaściwą linię. Popularne jest również wykonanie permanentnego konturu ust oraz linii nad górną powieką. Można również wykonać zabieg zagęszczenia linii rzęs, Wymaga to ogromnej precyzji i odpowiedniego doboru koloru pigmentu, kształtu linii oraz jej grubości.

Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja miejsc, gdzie wprowadzony był pigment już po zabiegu. Gojenie może trwać około 2 tygodni. W tym czasie należy nawilżać skórę, a także unikać basenu, sauny i promieni słonecznych. Po około 3 dniach od wykonania zabiegu naskórek zacznie się złuszczać i mogą zacząć pojawiać się strupki. Pod żadnym pozorem nie można ich samodzielnie zdzierać. Proces gojenia musi przebiec naturalne, aby nie doprowadzić do uszkodzenia pigmentu. 

Zalety makijażu permanentnego

Przede wszystkim makijaż permanentny to sposób na to, aby każdego dnia wyglądać perfekcyjnie nie poświęcając na to ani jednej minuty. To zdecydowany komfort móc obudzić się rano i mieć gotowy makijaż, który nie wymaga naszej dodatkowej ingerencji. Drugim, niezwykle ważnym atutem posiadania makijażu permanentnego jest fakt, że osoby, które nie potrafią samodzielnie wykonać zwykłego makijażu,który będzie wyglądał idealnie, nie muszą się już martwić brakiem tych umiejętności. Profesjonalny permanent make-up wykonany jest w taki sposób, że wygląda całkowicie naturalnie. 

Kolejną zaletą, jaką możemy wymienić w kontekście posiadania makijażu permanentnego jest ogromna wygoda w trakcie podróży. Nie musimy już zabierać ze sobą na wczasy czy w delegację służbową wielkiej kosmetyczki, gdyż zawsze będziemy mieć idealnie wykonany makijaż. 

Taki zabieg polecany jest również osobom, które nie są zadowolone ze swoich naturalnych konturów ust czy linii łuku brwiowego. Pigment może wyrównać kontur w bardzo subtelny sposób – nie będzie to efekt makijażu, lecz wyrównania naturalnej linii. 

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Ceny zabiegów różnią się w zależności od lokalizacji oraz elementu, który będzie poddany pigmentacji. Makijaż oczu (eyeliner, zagęszczanie linii rzęs) to koszt od 500 do 1.200zł w pełnej wersji, natomiast za brwi zapłacimy ok. 800-900zł. Koszt makijażu ust za sam kontur to ok. 800zł , natomiast z wypełnieniem – 1000zł.

Jak widać cena zabiegu jest dość spora i nie każdy może sobie pozwolić na jego sfinansowanie z bieżącego budżetu. Doraźnym rozwiązaniem może być wsparcie w postaci pożyczki, na przykład w kwocie 500zł (polecamy: https://www.creditstar.pl/blog/post/pozyczka-500-zl-sposob-na-sfinansowanie-nieprzewidzianego-wydatku, którą możemy wygodnie spłacić w późniejszym, ustalonym w umowie terminie.

Makijaż permanentny to zdecydowanie korzystna inwestycja dla pań, które na co dzień wykonują make-up i chciałyby cieszyć się idealnym wyglądem twarzy bez dodatkowej pracy.