dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Botoks na zmarszczki. Nie tylko dla dojrzałych kobiet!

Botoks to zdecydowanie najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej. Można wykonać go w praktycznie każdym gabinecie. Co warto o nim wiedzieć?

Nieestetyczne zmarszczki widoczne na skórze twarzy to nie tylko problem kobiet dojrzałych. Zmarszczki pochodzenia mimicznego są defektem dotykającym także osób młodszych. W takim przypadku można zdecydować się na usuwanie zmarszczek, by zapomnieć o tych nieestetycznych liniach. Co sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź to botoks, czyli zabieg na bazie toksyny botulinowej.

Spis treści:

  • Czym jest toksyna botulinowa?
  • Jak botoks działa na zmarszczki?
  • Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu?
  • Jakie są efekty zastosowania botoksu?
  • Kiedy jeszcze korzysta się z botoksu?

Czym jest toksyna botulinowa?

Botoks, zapisywany także jako botox to nazwa handlowa jadu kiełbasianego. Inaczej określany jest także jako toksyna botulinowa. To substancja wytwarzana przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego z gatunku Clostridium botulinum.

Toksyna botulinowa jest silną trucizną, lecz ze względu na jej ciekawe właściwości znalazła ona zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Wynika to z faktu, że botoks wywołuje blokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a tym samym redukuje ruchy mięśniowe.

Jak botoks działa na zmarszczki?

Ze względu na swoje działanie botox wykorzystywany jest obecnie w gabinetach medycyny estetycznej jako efektywny sposób na długotrwałe usuwanie zmarszczek. Skąd wynika jego duża skuteczność?

Toksyna botulinowa poprzez blokowanie impulsów nerwowych zmniejsza aktywność mięśnia. Mięsnie odpowiedzialne są między innymi za zmarszczki widoczne na twarzy, a dokładnie za zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się na skórze już u dwudziestolatki, która posiada bogatą mimikę twarzy. Sprzyjają im opalanie się, stosowanie używek, nieodpowiednia pielęgnacja cery, brak zbilansowanej diety i nawodnienia organizmu.

Botox – wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki poziome na czole
  • zmarszczki pionowe na czole, tzw. lwia zmarszczka
  • zmarszczki wokół oczu, w tym kurze łapki, zmarszczki dolnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, tzw. zmarszczki palacza

W tych właśnie przypadkach usuwanie zmarszczek na bazie preparatu botoks daje naprawdę bardzo dobre rezultaty. Jako że substancja dociera bezpośrednio do źródła problemu, czyli do tkanki mięśniowej, wykazuje o wiele większą skuteczność niż kosmetyki i zabiegi kosmetyczne oddziałujące na skórę tylko z zewnątrz.

Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu?

Botox to zabieg polegający na dokonaniu precyzyjnej iniekcji preparatu zawierającego toksynę botulinową w oznaczone okolice. Stosuje się wtedy bardzo cienkie igły, a sama procedura nie wywołuje dolegliwości bólowych – zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne.

Całkowity czas trwania zabiegu to najczęściej 10-15 minut. Po jego zakończeniu pacjentka może od razu wrócić do codziennych obowiązków. Należy jednak przestrzegać zaleceń lekarza medycyny estetycznej.

Więcej informacji o botoksie można znaleźć na stronie internetowej Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Slowage z miasta Rzeszów.

Jakie są efekty zastosowania botoksu?

Botoks daje pierwsze efekty widoczne po około 3-4 dniach, lecz usuwanie zmarszczek tą metodą pozwala na uzyskanie pełnych rezultatów po około 14 dniach.

Rezultaty, jakie daje botox, utrzymują się zazwyczaj na okres 3-6 miesięcy, co jest kwestią indywidualnych predyspozycji. Następnie, gdy efekt zanika, możliwe jest ponowne przeprowadzenie zabiegu.

Kiedy jeszcze korzysta się z botoksu?

Medycyna estetyczna wykorzystuje botoks nie tylko w celu redukcji zmarszczek. Za jej pomocą wykonuje się także inne zabiegi na twarz i na ciało.

Botox może zostać zastosowany jako sposób na leczenie nadmiernej potliwości pach, stóp oraz rąk. Również stosowany jest jako leczenie migreny. Dodatkowo, pomaga w redukcji zgrzytania zębami – bruksizmu.

Wobec tego botoks to prawdziwie wszechstronna substancja, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – nie tylko na zmarszczki u dojrzałych kobiet!