dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

szklane butelki na kosmetyki
Poradnik

Dlaczego warto wybierać szklane butelki na kosmetyki?

Produkowanie kosmetyków wiąże się z wieloma wymogami, które pozwolą stworzyć produkt spełniający wymagania konsumenta. Jedną z kwestii, o którą trzeba zadbać o dobrej jakości opakowanie oraz dłuższa świeżość wyrobu. Jak zatem to zapewnić?

Rodzaje szklanych opakowań

Najczęściej sięga się po szklane butelki na kosmetyki. Mogą różnić się:

  • Pojemnością
  • Kształtem
  • Barwą

Szczególnie to ostatnie powinno przykuwać naszą uwagę. Jeśli zbyt długo przechowujemy kosmetyk, może dojść do zjełczenia tłuszczów (np. w olejkach czy kremach). Z tego powodu często wybiera się ciemnej barwy szkło, które pozwala skutecznie opóźnić ten proces.

Trzeba jednak przyznać, że poza szklanymi opakowaniami czasami można zdecydować się plastikowe, nieprzeźroczyste. Także pozwolą na lepsze przechowywanie wyrobu. Oczywiście, gdy zapewnimy dobre warunki zewnętrzne.

Dlaczego warto wybierać szklane opakowania?

W przypadku gdy my nie kupujemy, ale oferujemy kosmetyki, powinniśmy zadbać o odpowiednie butelki na kosmetyki. Najlepsze będą właśnie te wykonane ze szkła. Posiadają wiele zalet, z którymi nie równają się opakowania wykonane z innych tworzyw.

Jakość

Szkło o wiele lepiej niż plastik chroni zawartość przed czynnikami zewnętrznymi. Na jakość wyrobu wpływa m.in. temperatura, promieniowanie UV, a także inne źródła światła, jak jarzeniówki.

Poza tym w przeciwieństwie do tworzy sztucznych nie wchodzi w reakcje z substancjami w kosmetyki. Jest całkowicie obojętne oraz bezpieczne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ze względu na specyfikę wyrobu czasami lepszym wyborem może być opakowanie plastikowe.

Wygoda

Szkło jest cięższe od plastiku, przez co szklane butelki są o wiele stabilniejsze. Podczas korzystania z wyrobu zmniejsza się możliwość przewrócenia się opakowania oraz wylania zawartości na blat.

Pozwala także na wykończenie kosmetyku do końca, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. W przeciwieństwie do plastikowej buteleczki z gęstym wyrobem, który osadza się na ściankach i nie pozwala na wykorzystanie.

Duży wpływ na wygodę ma także kształt opakowania.

Ekologia

Szkło jest też bardzo ekologicznym materiałem, bardzo mało szkodliwym dla środowiska. Jeśli tworzymy naturalne kosmetyki, to szklane opakowanie może znacząco poprawić wizerunek firmy. Obecnie bowiem klienci coraz częściej sięgają po ekologiczne rozwiązania, które mniej obciążają naturę. Szkło bowiem powstaje z piasku, a plastik z rafinacji ropy naftowej. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy plastik jest dobrym rozwiązaniem, ale warto wtedy z opakowania skorzystać ponownie.