Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy warto używać balsamu do rąk?

8 listopada 2022 Czy warto używać balsamu do rąk


Podczas pielęgnacji ciała i twarzy, często zapominamy o naszych dłoniach. To one — zaraz za szyją są najczęściej wskazywaną częścią ciała, która jasno wskazuje na nasz wiek. Za pomocą dłoni wykonujemy większość codziennych czynności. Przez to są one narażone na wiele szkodliwych czynników — częstą zmianę temperatury czy kontakt ze szkodliwymi substancjami. Jak w prosty sposób zadbać o naszą skórę dłoni, tak by nie wskazywała ona dosadnie na upływający czas?

Dlaczego skóra dłoni często ulega wysuszeniu?

Nasze dłonie są codziennie narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. W szczególności okres jesienno-zimowy daje im się we znaki. Częsta zmiana temperatur, mróz oraz wiatr niekorzystnie wpływają na ich kondycję. Ponadto ich częste mycie powoduje zachwianie naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Ciężko jednak zrezygnować z ich dezynfekcji, ponieważ to właśnie na nich gromadzi się najwięcej bakterii. Jak zatem uchronić je przed nadmiernym wysuszeniem? Z pewnością z pomocą może przyjść odpowiedni balsam do rąk.

Jak zadbać o skórę dłoni?

Balsamy do rąk w swoim składzie zawierają szereg aktywnych składników, które zapobiegają ich nadmiernemu wysuszeniu oraz tworzą ochronną warstwę, która jest skuteczną barierą przed działaniem czynników zewnętrznych. Skuteczny balsam do rąk powinien zawierać w swoim składzie cenne składniki. Wśród nich można wyróżnić:

  • mocznik,
  • wyciąg z aloesu,
  • olejki np. lawendowy, oliwa z oliwek,
  • masło kakaowe,
  • cenne ekstrakty roślinne.

Wszystkie te składniki przywrócą nawet najbardziej wysuszonym dłoniom zdrowy wygląd.

Jak poprawnie używać balsamu do rąk?

Istotne znaczenie w pielęgnacji dłoni jest właściwe nakładanie kremu oraz systematyczność. Z reguły balsamy do rąk mają gęstą konsystencję, która otula nasze dłonie niczym niewidzialna rękawiczka. Balsamy o bogatym składzie warto nakładać na dłonie na noc.

Wskazówka: nałóż sporą dawkę balsamu do rąk na dłonie, a następnie otul dłonie bawełnianymi rękawiczkami. Rano z pewnością zobaczysz dużą różnicę pomiędzy ich wyglądem. Dodatkowo Twoje paznokcie zyskają zdrowy blask!

W ciągu dnia warto postawić na balsam do rąk o lekkiej konsystencji. Najlepiej stosować go pod każdym myciu rąk oraz ich dezynfekcji. Dzięki lekkiej konsystencji balsam szybko wchłania się w ręce, nie utrudniając codziennych czynności.

Dodatkowo balsam do rąk warto nałożyć po każdej czynności, która może mieć wpływ na wysuszenie dłoni, w tym przede wszystkim mycie naczyń czy używanie substancji szkodliwych dla naszej skóry ( w tym płynów do mycia podłóg czy toalet).

Pamiętaj, że dłonie to niezwykle ważna część ciała, która często zdradza nasz wiek. Poświęć jej codziennie niewielką ilość czasu, a z pewnością szybko zauważysz pozytywne rezultaty!

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Keratynowe Prostowanie Włosów w Poznaniu?
Koszulki sportowe
pacjentki po operacji

Jesteś zainteresowany reklamą?

pacjentki po operacji