Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Czy gotowe dania mogą być zdrowe?

15 września 2019


Gdyby każdy z nas miał czas na to, by codziennie stać przy kuchni i przyrządzać różne domowe potrawy, najprawdopodobniej wszyscy odżywalibyśmy się super zdrowo. A wcale tak nie jest. Dlaczego? Bo teraz wszyscy cierpią na nieustanny brak czasu. Najprawdopodobniej też masz z nim problem i właśnie w ten sposób usprawiedliwiasz sobie to, że przynajmniej co drugi dzień sięgasz po gotowe jedzenie i spożywasz je od samego rana do późnego wieczora. Może być w tym ciut prawdy. Być może rzeczywiście masz tego czasu tak niewiele, że nie powinieneś go marnować na gotowanie. W takim wypadku chcąc nie chcąc musisz opierać swoją kuchnię na daniach gotowych, jednak wiedz, że nawet one nie muszą być jakoś katastrofalnie niezdrowe. Znajdziesz wśród nich całkiem przyjemne wyroby. Musisz tylko nauczyć się ich szukać.

Produkty mrożone

A wbrew pozorom te lepsze dania gotowe nie są dostępne wyłącznie w jakichś specjalistycznych marketach. Nie musisz ruszać nigdzie dalej, by je znaleźć. Udaj się zatem do tego sklepu, w którym najczęściej robisz zakupy, a następnie zacznij rozglądać się wokół siebie, tym razem spoglądając na te półki, które zazwyczaj mijasz. Od razu skieruj kroki w stronę lodówek. Produkty mrożone też byłyby całkiem niezłe, ale nimi zajmiemy się później. A rzeczy występujące w lodówkach mają tę zaletę, że najczęściej nie są jakoś długo ważne, a to znaczy, że nie dodano do nich przesadnie dużej ilości konserwantów. W porównaniu z produktami typu „instant” wypadają fantastycznie. To chłodzone gotowe jedzenie warte twojej uwagi to np.: wegańskie kiełbaski, krokiety, pierogi, lunche z makaronami, sałatki oraz zupy. Gdy tylko znajdziesz coś ciekawszego, od razu sprawdź skład. Przekonaj się, z czego tak naprawdę stworzono konkretne danie. Im prostszy jest skład, tym oczywiście lepiej.

Sztuczne składniki

Łatwiej ci będzie podejmować decyzje na zakupach, jeśli dowiesz się, po jakie dania w żadnym wypadku nie powinieneś sięgać. Lista jest bardzo długa. Zacznijmy jednak od czegoś najbardziej okrutnego dla zdrowia, czyli popularnych i ekspresowych zupek chińskich. Unikaj ich jak ognia. Są wypełnione samym syfem, który będzie zalegać w twoim żołądku całymi dniami, utrudniając pracę wszystkim narządom. Raczej staraj się też ograniczyć jedzenie mrożonych pizz. Co prawda wśród nich można znaleźć nieco lepsze produkty z dość dobrym składem, ale jeśli na taki nie trafisz, szukaj czegoś innego. Staraj się też ograniczyć spożycie zwykłych słodyczy. Tego typu gotowe jedzenie nigdy nie będzie dla ciebie ani trochę zdrowe.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Masaż leczniczy
ortodonta w Krakowie

Jak Wybrać Ortodontę w Krakowie?

24 października 2023

kosmetyki dla alergików

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki dla alergików