Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Blefaroplastyka Kraków: Eliminacja zmarszczek i opadających powiek

8 czerwca 2023 zabieg blefaroplastyka


W pewnym wieku sporo osób zaczyna zmagać się ze zmarszczkami, a niektórzy również z opadającymi powiekami. Tym problemom można zaradzić różnymi sposobami – na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje blefaroplastyka. Na czym polega ten zabieg?

Co to jest blefaroplastyka

Blefaroplastyka to zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę wyglądu okolic oczu. W przypadku przeprowadzenia tej procedury na górnych powiekach, znana jest jako blefaroplastyka górna. Natomiast, gdy stosuje się ją na dolnych powiekach, mówi się o blefaroplastyce dolnej. Głównym celem zabiegu takiego jak blefaroplastyka jest usunięcie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie struktur mięśni i ścięgien w celu odmłodzenia wyglądu twarzy, poprawy jakości i napięcia skóry oraz przywrócenia młodszego wyglądu. Blefaroplastyka Kraków to doskonałe rozwiązanie dla osób, które życzą sobie uzyskania efektu wyraźnego liftingu powiek, pozbycia się worków pod oczami oraz spłycenia zmarszczek wokół oczu.

Jak wybrać specjalistę lub gabinet do zabiegu?

Na wszelkie zabiegi medycyny estetycznej powinno się decydować wyłącznie w miejscach, w których znajduje się profesjonalna kadra składająca się z doświadczonych lekarzy specjalistów oraz wysokiej klasy kosmetologów, którzy wspólnie pracują na rzecz poprawy wyglądu oraz samopoczucia swoich pacjentów. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie oraz stosują nowoczesne metody przeprowadzania zabiegów. Wybierając takie rozwiązanie jak Blefaroplastyka Kraków, powinno się liczyć na indywidualne podejście do każdego przypadku. Dzięki temu zabieg jest dostosowany do potrzeb oraz oczekiwań pacjenta, co wpływa na uzyskanie najlepszych efektów. Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej stawia na jakość oraz uczciwość, dlatego też zawsze przed zabiegiem specjaliści przeprowadzają szczegółowy wywiad oraz konsultację lekarską, podczas której można dowiedzieć się wszystkiego na temat planowanego zabiegu oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Przebieg zabiegu blefaroplastyki

W związku z wyłącznie medycznym charakterem zabiegu blefaroplastyki, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że nie odczuwa bólu podczas zabiegu. Następnie operator chirurgicznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz innych elementów odpowiedzialnych za powstawanie worków pod oczami, a także wyraźnych zmarszczek wokół oczu. Zabieg blefaroplastyki trwa od 1 do 1,5 godziny i zakończony jest zakładaniem specjalistycznych szwów, które zostają usunięte przez lekarza po około 7-10 dniach od zabiegu. Okres rekonwalescencji po zabiegu zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, jednak w większości przypadków powrót do codziennych czynności następuje po około 2-3 tygodniach. Warto podkreślić, że efekty zabiegu blefaroplastyki są widoczne natychmiast po zabiegu, a pełne efekty można dostrzec po kilku tygodniach. W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej każdy pacjent korzysta z opieki wykwalifikowanego personelu medycznego zarówno przed, jak i po zabiegu, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia optymalnych rezultatów oraz dla uniknięcia ewentualnych powikłań.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biostymulatory tkankowe
po goleniu
Pielęgnacja ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja ciała