Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Bieganie czy jazda na rowerze – co lepiej spala kalorie?

20 marca 2020

Jeśli myślisz o zbudowaniu kondycji i świetnej sylwetki przed nadejściem lata, to jest to ostatnia chwila, aby zrealizować swój plan. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się co lepiej spala kalorie – jazda na rowerze czy też bieganie? Koniecznie przeczytaj artykuł!

Sport to zdrowie?

Odpowiadając na powyższe pytanie: Oczywiście! Uprawiając sport nie tylko poprawisz swoją sylwetkę, ale także wpłyniesz na funkcjonowanie całego organizmu. Sporty takie jak bieganie czy też jazda na rowerze przyczyniają się do zwiększenia wytrzymałości oraz kondycji. Prawdopodobnie nie zauważysz różnicy po pierwszym treningu, ale możesz być pewny, że regularne ćwiczenia z pewnością przyniosą zamierzone rezultaty. Dodatkowym atutem uprawiania sportu na świeżym powietrzu jest “łapanie” promieni słonecznych, które skutecznie wpływają na uwalnianie hormonu szczęścia – czyli serotoniny. Promienie słoneczne wpływają również na produkcję witaminy D – jest ona niezbędną w wielu procesach zachodzących w naszych organizmach.

Dlaczego wybrać jazdę na rowerze?

Nie od dziś wiadomo, że jazda na rowerze jest skutecznym spalaczem nadmiarowych kalorii zgromadzonych w naszych ciałach. A czy jazda na rowerze daje coś jeszcze? Niewątpliwym atutem treningu na rowerze jest dotlenianie całego organizmu, co może wpłynąć bezpośrednio na polepszenie pracy mózgu – a więc lepsza koncentracja praz pamięć z pewnością na tym zyskają.

Jazda na rowerze to także budowanie i wzmacnianie mięśni – podczas jazdy na rowerze wykorzystuje się większość mięśni w ludzkim ciele. Jeśli więc marzą Ci się dobrze zbudowane łydki – jest to sport dla Ciebie.

Osoby jeżdżące na rowerze mogę połączyć sport z ekologicznym podejściem do świata – mnóstwo osób wybiera rower, zamiast samochodu wybierając się do pracy. Jeśli więc masz wyznaczone ścieżki rowerowe w swoim miejscu zamieszkania, może pomyślisz o zmianie środka transportu?

Biegać każdy może

Sposobów biegania jest tak naprawdę nieskończenie wiele – wszystko zależy od osoby, która zacznie uprawiać tego typu trening. Dlaczego? Otóż każdy ma inny styl biegania oraz tempo, osoby początkujące z pewnością będą truchtać, a nieco bardziej zaawansowani przebiegną dużo większy dystans. Ważne jest, aby na początku treningu wyznaczyć sobie jasne cele, do których będziesz dążył – może to być czas treningu lub przebiegnięty dystans. Do uprawiania tego sportu w przeciwieństwie do roweru, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu – wystarczą buty treningowe damskie lub męskie oraz lekka i przewiewna odzież.

Dlaczego warto biegać? Odpowiedź jest prosta – dla zdrowia! Bieganie poprawia wydolność płuc, wspomaga krążenie oraz wzmacnia mięśnie całego ciała. Jest to sport, który może uprawiać każda osoba, niezależnie od wieku. Bieganie równie skutecznie spala kalorie co jazda na rowerze – a nawet jak niektórzy uważają, zdecydowanie lepiej.

Jeśli więc planujesz zbudować swoją kondycję i super sylwetkę przed nadejściem lata – koniecznie zacznij uprawiać sport już dziś. Z pewnością regularne treningi i determinacja przyniosą zamierzone efekty.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Masaż leczniczy
ortodonta w Krakowie

Jak Wybrać Ortodontę w Krakowie?

24 października 2023

kosmetyki dla alergików

Jesteś zainteresowany reklamą?

kosmetyki dla alergików