dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zalety kremów do twarzy z witaminą C
Uroda

Zalety kremów do twarzy z witaminą C

Witamina C to jeden z najsilniej działających przeciwutleniaczy, a jednocześnie bardzo dobrze przebadana pod kątem działania na skórę substancja. Dlatego stosowana jest w kosmetykach do ciała i twarzy, przynosząc szereg korzyści naszej cerze. Sprawdź, jakie zalety posiadają kremy do twarzy z witaminą C.

Dlaczego warto wybrać krem do twarzy z witaminą C?

Witamina C posiada właściwości, które są dla naszej skóry niezwykle korzystne. Wśród najbardziej istotnych należy wymienić działanie:

-antyoksydacyjne;
-przeciwstarzeniowe;
-pielęgnacyjne, szczególnie w przypadku skóry trądzikowej.
Witamina C zawarta w kosmetykach działa wspomagająco przy usuwaniu przebarwień, przyczyniając się do bardziej korzystnego wyglądu naszej skóry.

Antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe właściwości witaminy C

Krem do twarzy z witaminą C, taki jak choćby jeden z produktów Floslek, SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D, działa na skórę rozświetlająco, przeciwdziałając efektowi zmęczenia i przedwczesnego starzenia twarzy.

Ekspozycja na słońce nie sprzyja pięknej skórze, a jeśli do działania promieniowania słonecznego dodamy efekty smogu, stresu, niedoboru snu czy stosowanie używek, trudno nam będzie zachować młody wygląd i dobrą kondycję skóry twarzy. Dzięki swoim silnym właściwościom przeciwutleniającym, witamina C zawarta w wysokiej jakości kremach do twarzy takich jak innowacyjny produkt Floslek, blokuje działanie wolnych rodników, przeciwdziałając stresowi oksydacyjnemu.

Warto podkreślić, że witamina C ma również działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Posiadając zdolność do zwiększania syntezy kolagenu, wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, co oczywiście przekłada się na jej jędrność i młodszy wygląd. Preparaty z witaminą C poprawiają napięcie skóry, optycznie spłycają zmarszczki, a jednocześnie nawilżają, dzięki czemu regularne ich stosowanie przyczynia się do polepszenia wyglądu twarzy.

Krem do twarzy z witaminą C – dla kogo?

Preparaty z zawartością witaminy C polecane są w szczególności przy pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku i trądziku różowatego. Doskonale radzą sobie z nadprodukcją sebum, zaskórnikami, krostkami czy grudkami. Wspomagają także skórę z problemami naczynkowymi i skłonnością do rumiea.

Dzięki swoim rewitalizacyjnym właściwościom, kremy do twarzy z witaminą C przynoszą jednak korzyści skórze każdego rodzaju, nie tylko trądzikowej. Warto pamiętać, że najlepiej stosować preparaty z witaminą C rano. Jej przeciwzapalne, przeciwutleniające, hamujące zaczerwienienia, ujędrniające i przeciwalergiczne właściwości działają wówczas jak tarcza ochronna przed agresją środowiska zewnętrznego w ciągu dnia.