Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Zadbaj o swoją brodę – jak odpowiednio ją pielęgnować?

5 czerwca 2020

Świadomość o prawidłowej pielęgnacji w naszym społeczeństwie cały czas wzrasta. To bardzo dobry znak, gdyż jest to ważna kwestia w codziennym życiu. Powinniśmy dbać  nasz organizm zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Pielęgnacją skóry i ciała zajmują się nie tylko Panie! U Panów także wzrasta świadomość tego, jak jest to ważne. Wiele mężczyzn poświęca dużo uwagi przede wszystkim swoim brodom. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą naprawdę w świetnej formie! Jak więc to zrobić?

Problemy z zarostem – skutki nieodpowiedniej pielęgnacji

Brodaci mężczyźni często borykają się z różnymi problemami z zarostem. Najczęściej są one wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji i braku uwagi jej poświęconej. Jeśli narzekasz na któreś z wymienionych dolegliwości, koniecznie zadbaj o swój zarost! Co więc może dziać się z brodą? 

Wiele mężczyzn narzeka na swędzenie skóry po zarostem. Przyczyną może być brak nawilżenia lub wrastające włoski. Ten drugi problem może objawiać się także bólem i dyskomfortem. Kolejny problem z zarostem to kondycja włosów. Broda często jest sucha, łamliwa i przerzedzona. Na wszystkie te problemy można zastosować odpowiednie kosmetyki! Brodaci Panowie często też skarżą się na nieukładające się włosy oraz bardzo długi czas ich porostu. Na to także są rozwiązania!

LaCarter

Jak pielęgnować brodę?

Odpowiedni zestaw do pielęgnacji brody może rozwiązać naprawdę wiele problemów. O długi zarost naprawdę trzeba mocno dbać, aby był piękny i zdrowy. Dlatego warto zapoznać się z kosmetykami do pielęgnacji brody, które będą idealnie dobrane do naszych potrzeb. Co powinniśmy zakupić? Broda powinna być myta w specjalnych szamponach oraz odpowiednio nawilżana. To właśnie odpowiedni stopień nawilżenia odpowiada za jej miękkość, układanie się oraz komfort skóry, która jest pod włosami. Nawilżenie osiągniemy dzięki odżywkom oraz olejkom. Warto obserwować reakcję brody na różne oleje i wybrać ten, który najlepiej na nią działa. 

Jak układać brodę, aby wyglądała dobrze?

Kosmetyki do brody odpowiadają także za jej dobry wygląd. Aby dobrze się układała i wyglądała na zadbaną warto kupić odpowiednie akcesoria. Do czesania brody powinno używać się kartacza. To drewniana szczotka z naturalnym włosiem. Nie tylko układa włosy, ale także oczyszcza brodę oraz ją masuje. Poprawia to ukrwienie skóry i przyspiesza wzrost nowych włosków. Warto więc zainwestować w porządnie wykonany kartacz ze sprawdzonego sklepu. Wtedy mamy pewność, że posłuży nam przez długi czas, a jego włosie będzie dobrze działało na naszą brodę.

Piękna i odżywiona broda jest w zasięgu Twoich rąk

Warto zainwestować w profesjonalną pielęgnację brody jeśli rzeczywiście chcemy ją zapuścić. Nigdy nie jest za późno na wprowadzenie kosmetyków do codzienności. Broda z pewnością będzie wyglądać znacznie lepiej już po pierwszym zastosowaniu. Dlatego nie zwlekaj i zainwestuj w pielęgnację. Odpowiednie kosmetyki do brody już na Ciebie czekają – wybieraj! 

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biostymulatory tkankowe
po goleniu
Pielęgnacja ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja ciała