dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Zabieg karboskyterapii – na czym polega?

Każdy chciałby, aby jego ciało było wiecznie młode, w pełni sprawne i zadbane. Niestety, nic nie możemy poradzić na upływ czasu i zmiany zachodzące w całym organizmie. Pozostaje nam jedynie dbać o siebie i zapewniać skórze maksymalne odżywienie, aby zachować ją w jak najlepszej kondycji. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i różne zabiegi, które potrafią zatuszować upływ lat oraz dręczące nas mankamenty. Jedną z takich rzeczy jest karboksyterapia. Jak wygląda i co nam zapewnia?

Zabieg karboskyterapii – jak wygląda?

Choć nazwa może wydawać się skomplikowana i trochę straszna, to sam zabieg należy do małoinwazyjnych. Polega on na wprowadzeniu podskórnie medycznej wersji dwutlenku węgla. Podaje się go za pomocą bardzo cienkiej igły. Urządzenie, do którego podpięta jest igła, ściśle kontroluje ilość podawanego CO2. Aby zabieg był przyjemniejszy i bardziej komfortowy, gaz jest dodatkowo podgrzewany. Jedyny dyskomfort, jaki możemy odczuwać to delikatne rozpieranie podskórne oraz pieczenie. 

Zabieg można wykonywać na różnych partiach ciała. W zależności od wielkości obszaru jego wykonanie zajmuje od kilku minut do kilkunastu. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, wykonuje się kilka serii zabiegów. Tuż po jego wykonaniu skóra możemy być zaczerwieniona, ale jest to naturalna kolei rzeczy. Nie trzeba stosować na tym obszarze dodatkowej pielęgnacji.

Co nam daje karboksyterapia?

Jeśli męczymy się z uporczywym cellulitem, nasza skóra straciła jędrność i widać na niej upływający czas, to warto zdecydować się na ten właśnie zabieg. Karboksyterapia Szczecin oferuje sprawdzony, nowoczesny sprzęt i profesjonalne przeprowadzenie całej procedury. Po odpowiedniej serii zabiegów skóra stanie się jędrna, wyszczuplona, odmłodzona, rozświetlona i zdrowa. Pozbędziemy się cellulitu, rozstępów i blizn. Co więcej, karboksyterapia stosowana jest także na twarzy. Świetnie sprawdza się przy redukcji zasinień pod oczami oraz przy usuwaniu podbródka. 

Odpowiednia seria zabiegów jest wybierana indywidualnie do każdego pacjenta. W zależności od wielkości problemu oraz głębokości zmian (np. blizn) długość leczenia może się wydłużać. Jeśli jednak mamy mały problem, jak np. zasinienie pod oczami, efekty możemy zobaczyć już po pierwszym zabiegu. W przypadku redukowania cellulitu i tkanki tłuszczowej wykonuje się od 5 do 10 serii. Zwykle zabieg przeprowadza się raz na tydzień, gdyż trzeba zachować odpowiedni odstęp.

Karboksyterapia kosztuje od 150 do 200 złotych, w zależności od obszaru. Tyle zapłacimy za jeden zabieg, a często musimy wykonać ich kilka. Trzeba utrzymać odstęp 7 dni między każdym z nich. Na szczęście nie jest to inwazyjny zabieg i nie trzeba specjalnie się do niego przygotowywać lub odbywać rekonwalescencji. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to by tuż po wykonaniu karboksyterapia nie korzystać z sauny i basenu. Chodzi tu o zachowanie higieny w miejscach wbicia igły. Warto więc zdecydować się właśnie na ten zabieg, aby pozbyć się mankamentów swojej urody i czuć się dobrze we własnym ciele!