dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Szczoteczki soniczne Oclean – 3 najważniejsze informacje

Pielęgnacja oraz higiena jamy ustnej wymaga specjalistycznego sprzętu. Już dawno odeszło się od tradycyjnych szczoteczek manualnych, ponieważ nie usuwają bakterii oraz zanieczyszczeń z jamy ustnej. Czym więc są szczoteczki soniczne Oclean?

1.      Czym się różnią szczoteczki soniczne Oclean od elektrycznych?
2.      Szczoteczki soniczna Oclean – co zawiera zestaw?
3.      Jak dbać o higienę jamy ustnej wykorzystując szczoteczki soniczne?

Czym się różnią szczoteczki soniczne  Oclean od elektrycznych?

Szczoteczki soniczne Oclean zdecydowanie różnią się od tradycyjnej szczoteczki elektrycznej. Szczoteczki soniczne wykonują ruchy pulsacyjno – wymiatające, a natomiast szczoteczka elektryczna wykonuje jedynie ruchy obrotowe. Ruchy pulsacyjno – wymiatające ułatwiają pozbycie się większości bakterii i zabrudzeń, które pojawiają się po posiłku czy wypiciu napoju. Natomiast szczoteczka elektryczna wykonuje jedynie ruchy obrotowe, które w znacznie zmniejszonym stopniu są w stanie usunąć zabrudzenia. Szczoteczki soniczne Oclean umożliwiają dokładniejsze, trójwymiatowe mycie zębów. Dzięki temu są one zdrowsze i zdecydowanie bielsze w porównaniu z czyszczeniem manualnym czy też szczoteczką elektryczną.

Szczoteczki soniczne Oclean – co zawiera zestaw?

Niezbędne atrybuty, które powinny wchodzić w skład Twojego zestawu Oclean to z pewnością szczoteczki soniczne/ szczoteczka soniczna Oclean. dodatkowo nie zapomnij dokupić wymiennych końcówek, ponieważ końcówki szczoteczki sonicznej powinny być wymieniane co trzy do sześciu miesięcy. Dzięki temu zachowasz jeszcze lepszą higienę jamy ustnej. Nie zapomnij, że szczoteczki soniczne potrzebują również ładowarkę, którą przeciętnie raz na miesiąc będzie trzeba naładować szczoteczki soniczne. Coraz popularniejsze są ładowarki z wejściem USB, dzięki czemu na wyjazd wystarczy wziąć jedynie jedną wtyczkę. Świetnie sprawdzi się także uchwyt ścienny, który umożliwi zamontowanie szczoteczki na ścianie. Zwiększy to komfort Twojego użytkowania szczoteczki sonicznej.

Jak dbać o higienę jamy ustnej wykorzystując szczoteczki soniczne?

Pamiętaj, że szczoteczki soniczne nie wykonają za Ciebie całej pracy. Myjąc zęby, również wykonuj ruchy wymiatające. Podziel jamę ustną na cztery części, a następnie każdą z tych części myj około trzydzieści sekund. Do higieny jamy ustnej używaj specjalnych past, które mają mniejszy indeks ścieralności. To niezwykle ważne, ponieważ źle dobrana pasta może uszkodzić Twoje szkliwo. Indeks ścieralności jest stosunkowo niski w wielu popularnych pastach, więc niczym się nie martw!