dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Skuteczne i bezinwazyjne modelowanie sylwetki – jak to zrobić?

Skuteczne modelowanie sylwetki często okazuje się bardzo trudne. W niektórych obszarach ciała tkanka tłuszczowa wykazuje szczególną odporność na ćwiczenia i diety, przez co niełatwo się jej pozbyć. Nie trzeba jednak decydować się w takiej sytuacji na inwazyjne zabiegi operacyjne. Istnieją bowiem bardziej nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej, które pozwalają na bezpieczne i skuteczne modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

Zabieg Storz Medical

W zabiegu Storz Medial stosuje się urządzenie, które wykorzystuje akustyczną falę uderzeniową o odpowiednio wysokiej energii. Jej zadaniem jest zredukowanie tkanki tłuszczowej. W porównaniu do innych rozwiązań, urządzenie to wnika na głębokość o nawet 5 cm większą. Zadaniem fali akustycznej jest miejscowe rozluźnienie tkanki łącznej, a tym samym poprawienie jędrności skóry. Na skutek stymulacji mikrokrążenia w tkankach i ograniczenia objętości komórek tłuszczowych, błony komórkowe stają się chwilowo przepuszczalne. W rezultacie wymiana substancji między komórkami oraz ich otoczeniem jest znaczenie lepsza. Falę uderzeniową zastosować można na rożne partie ciała, w tym pośladki, uda, brzuch czy ramiona.

Przebieg zabiegu falą uderzeniową

Fala uderzeniowa wykorzystywana w zabiegu Storz Medical jest całkowicie bezpieczna dla organizmu, a sam zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Na początek przeprowadza się konsultację, podczas której lekarz ustala plan działania. Właściwy zabieg rozpoczyna się od nałożenia odpowiedniego żelu przewodzącego, który umożliwia fali dotarcie do głębszych warstw skóry. Do miejsca zabiegowego jest następnie przykładana głowica urządzenia Storz Medical. W zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, czas całej procedury trwa z reguły maksymalnie godzinę. Na częstotliwość oraz ilość sesji wpływa stopień zaawansowania zmian. Zabieg Storz Medical wykonywać można zarówno jako terapię samodzielną, jak i w połączeniu z innymi procedurami medycyny estetycznej.

Storz Medical – efekty zabiegu

Najlepsze rezultaty zabiegu Storz Medical dostrzec można w ciągu 2-3 miesięcy. Wzmocnieniem działania terapeutycznego jest zastosowanie specjalnej głowicy, pozwalającej na wykonanie drenażu opracowywanego obszaru bezpośrednio przed i po zabiegu. Procedura ta udrażnia przepływ limfy, zmniejszając bolesność tkanki oraz niwelując obrzęk. W każdym przypadku fala akustyczna daje bardzo dobre efekty modelowania sylwetki. Po zakończeniu procedury Storz Medical mogą się pojawić małe siniaki i delikatne zaczerwienienie. Powrót do codziennych aktywności możliwy jest od razu po zabiegu. Celem uzyskania najlepszych rezultatów zalecane jest regularne picie wody, uprawianie aktywności fizycznej i trzymanie dobrze zbilansowanej diety.

modelowanie sylwetki
Close up slimming female with beautiful body and measuring her waistline with measure tape on white background and copy space

Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegu Storz Medical

Zabiegi z wykorzystaniem fali akustycznej polecane są pacjentom w każdym wieku. Osoby poniżej 18 roku życia mogą być im poddawane jedynie za zgodą rodzica. Zalecenia do zastosowania Storz Medical to przede wszystkim redukcja cellulitu i miejscowej otyłości, a także wyrzeźbienie oraz wysmuklenie sylwetki. Zabieg ten poprawia kształt ciała i niweluje zbitą, nagromadzoną miejscowo tkankę tłuszczową. Jego przeprowadzenie poprawia też jędrność skóry, stymuluje mięśnie, redukuje obrzęki i skutecznie wyszczupla ciało. Główne przeciwwskazania do zabiegu to zakrzepica, zaburzenia krzepliwości krwi, przepuklina i choroby nowotworowe. Leczenia nie powinny podejmować się kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z rozrusznikiem serca, a także pacjenci przyjmujący kortykosteroidy na 6 tygodni przed rozpoczęciem pierwszej sesji lub leki przeciwzakrzepowe.

Storz Medical – cena zabiegu

W przypadku zastosowania urządzenia Storz Medical cena zabiegu zależy od leczonego obszaru oraz ilości wykupionych sesji. Przykładowy cennik widnieje na stronie kliniki Anlaya: https://anlaya.pl/pricelist/461-fale-uderzeniowa-storz-medic. W ofercie znajdują się zabiegi na uda, pośladki, brzuch, boczki i ramiona, które przeprowadzać można pojedynczo oraz w pakiecie 6 lub 12 sesji.