dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Jak zmniejszyć widoczność pajączków i żylaków?

Pajączki i żylaki to poważny problem dla każdej osoby, której zależy na utrzymaniu swych nóg w dobrej formie. Zarówno pajączki, jak i żylaki, mogą negatywnie wpływać na wygląd nóg, mogą się też okazać przyczyną poważnych problemów z samopoczuciem. W jaki sposób można z nimi walczyć?

Jak zmniejszyć widoczność pajączków i żylaków?

Do walki z pajączkami oraz żylakami można wykorzystać wiele środków. Wielkim powodzeniem cieszą się te kosmetyki, które przynoszą ulgę zmęczonym nogom, a jednocześnie sprawiają, iż żylaki oraz pajączki stają się mniej widoczne. Jakie składniki powinny się znaleźć w takich preparatach? Jednym z najważniejszych składników, który pojawia się w wielu preparatach przeznaczonych do pielęgnacji nóg, jest wyciąg z kasztanowca. Ma on rewelacyjny wpływ na stan naczyń krwionośnych. Uszczelnia je i sprawia, iż stają się one mocniejsze, a jednocześnie chroni nogi przed powstawaniem uciążliwych obrzęków.

Ekstrakt z ruszczyku, nostrzyk i żurawina

Cennym wsparciem dla osłabionych naczyń krwionośnych jest też ekstrakt z ruszczyku kolczastego oraz nostrzyk żółty. Ta ostatnia substancja jest dodatkowo ceniona za swe przeciwzapalne właściwości, zatem sięganie po kosmetyki z jej dodatkiem mogą przynieść sporo korzyści osobom walczącym z żylakami. Pielęgnację nóg dotkniętych problemem żylaków oraz pajączków mogą też ułatwić te kosmetyki, w których znajduje się wyciąg z żurawiny. Pomaga ona m. in. w walce z wolnymi wodnikami, wzmacnia też skutecznie ściany naczyń krwionośnych. Podobnymi właściwościami może się też pochwalić aronia, której wyciąg coraz częściej pojawia się w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji zmęczonych nóg.

dyrbergkern.pl