dermokosmetyki24.pl

dermokosmetyki24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda

Jak zaradzić wypadaniu włosów u mężczyzn?

Fakty mówią same za siebie – prawie co trzeci mężczyzna w wieku od 25 do 45 lat boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Problem może być niewielki lub też bardzo widoczny, za każdym razem warto jednak podjąć konkretne kroki, aby mu zapobiec, póki nie jest jeszcze za późno. Szczególnie dobrze to zrobić ze względów estetycznych oraz słabnącej samooceny. Kiedy dobrze jest zareagować i podjąć działania? Jak temu zaradzić? Czy jest coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy warto podjąć działania zapobiegające wypadaniu włosów u mężczyzn?

Choćby najmniejsze ubytki włosów są już jasnym sygnałem, że dzieje się coś niedobrego. Nie można jednak ani wpadać w panikę, ani tym bardziej wmawiać sobie, co jest dość popularnym zjawiskiem, że każdy mężczyzna prędzej czy później musi stracić wszystkie włosy. Jest to bardzo złe przekonanie, które tylko opóźnia podjęcie jakichkolwiek działań. A w tym przypadku liczy się czas – im szybciej prawidłowo zareagujemy, tym większe szanse na to, że nie tylko uda nam się zahamować proces nadmiernego wypadania włosów, ale także w dużej mierze go cofnąć. Kluczowa jest prawidłowa diagnostyka.

Zbyt często mężczyźni dobierają samodzielnie preparaty na zasadzie prób i błędów, co może dodatkowo przyśpieszać i pogłębiać problem łysienia. Warto pamiętać, że choć źródło problemu najczęściej jest podobne u większości mężczyzn, to jednak indywidualne uwarunkowania sprawiają, że terapia, aby była skuteczna, musi zostać do nich dopasowana. A tego nie zagwarantują nam nawet najdroższe preparaty z drogerii, specjalne szampony i inne środki pielęgnacyjne.

Trycholog zaradzi problemowi wypadania włosów u mężczyzn

Warto wiedzieć, że jest specjalna dziedzina medycyny poświęcona włosom – nazywa się trychologia. Lekarz specjalista, czyli trycholog, posiada specjalne przeszkolenie, niezbędną i szczegółową wiedzę oraz cenne doświadczenie, aby zajmować się kondycją włosów i skóry głowy. To właśnie wizyta u trychologa będzie najlepszym rozwiązaniem w momencie, gdy tylko zaobserwujemy u siebie nadmierne ubytki włosów.

Lekarze z Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie najpierw umawiają swoich Pacjentów na konsultację, gdzie dokonują wstępnego rozpoznania. Następnie w zależności od niego zlecają szereg specjalistycznych badań, na podstawie których stawiają diagnozę i dobierają najlepszą możliwą kurację dopasowaną do indywidualnych czynników. Jest to jedyny efektywny sposób na walkę z problemem wypadania włosów u mężczyzn. Nic więc dziwnego, że w tak wielu przypadkach udaje się go powstrzymać, a nawet cofnąć jego dotychczasowe skutki.