Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak polepszyć trwałość szminki?

13 września 2019


Pięknie pomalowane usta potrafią zastąpić cały makijaż twarzy. Teraz modne stało się zresztą podkreślanie wyłącznie jednego elementu na buzi, którym mogą być albo rzęsy, albo brwi, albo właśnie wargi. Na rynku nie brakuje przecież szminek w fantastycznych wyrazistych kolorach, które już po jednym pociągnięciu wyglądają tak dobrze, że trudno odwrócić od nich wzrok. Trwałość szminki nieraz pozostawia jednak wiele do życzenia.

Co zatem można z nią zrobić, by wytrzymała ona na ustach do samego wieczora albo nawet do samego rana?

Kluczowe będzie tutaj dobre przygotowanie ust do makijażu. Podobnie jak na ciele, na wargach też można przeprowadzać zabiegi złuszczające martwy naskórek. Odstające skórki nie będą nigdy wyglądać estetycznie, a szminka w mocnym kolorze tylko je podkreśli i zaakcentuje. Na szczęście teraz praktycznie we wszystkich drogeriach można dostać specjalne pomadki odgrywające rolę peelingów. Wystarczy nałożyć je na usta i zmyć po kilku minutach. Wargi zostaną wtedy idealnie wygładzone.

Zabezpieczenie ust

Większość szminek może wysuszać usta, dlatego przed ich aplikacją wypadałoby jakoś zabezpieczyć same wargi. Jak to zrobić? Oczywiście przy pomocy dobrej pomadki. Nie może być ona jednak zbyt tłusta, gdyż nałożona na nią szminka nie trzymałaby się na niej zbyt dobrze. Lepiej wybierać zatem pomadki ochronne, które nie zawierają w składzie ani gliceryny, ani żadnych olejków. Cienka warstwa takiego kosmetyku w zupełności wystarczy. Ochroni ona usta przed ewentualnym wysuszeniem.

Istnieje też pewien trik na lepszą trwałość szminki, który jest wykorzystywany niemalże przez wszystkie wizażystki. Polega on na wklepaniu w usta niewielkiej ilości jasnego podkładu lub lekkiego korektora. Produkt należy wprowadzić na wargi przy pomocy specjalnej gąbeczki. Nie trzeba używać go dużo. Usta nie muszą zostać całkowicie pokryte jasnym odcieniem. Wystarczy, że zostaną lekko przydymione i przygaszone. Ten trik sprawia, że nałożona na nie później szminka wygląda na znacznie bardziej intensywną niż w rzeczywistości.

Wszystkie wyżej wymienione metody powinny okazać się efektywne, ale nie stanie się tak w jednym przypadku – jeżeli sama szminka będzie mieć fatalną jakość. Dobry produkt to podstawa udanego makijażu. Nie warto zatem polegać na pomadkach za kilka złotych kupowanych na stacjach benzynowych czy w kioskach. Trwałość szminki zależy głównie od jej jakości, dlatego na ustach najdłużej utrzyma się ta, która zostanie odpowiednio wykonana. A ona nie będzie kosztować kilku złotych. Za porządną szminkę trzeba zapłacić znacznie więcej.

Pielęgnacja ciała

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

biostymulatory tkankowe
po goleniu
Pielęgnacja ciała

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pielęgnacja ciała