Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Golenie brzytwą – jak zacząć?

8 maja 2020

Czy jeśli całe życie golisz się maszynką elektryczną, warto teraz sięgać po brzytwę? Czy będzie trudno się “przesiąść” i jakie są w ogóle zalety golenia się z pomocą brzytwy? Nie taka brzytwa straszna jak się wydaje. W końcu to właśnie brzytwa towarzyszyła codziennemu przygotowaniu twarzy milionom mężczyzn, zanim jeszcze ktoś wpadł na pomysł, by brzytwę pociąć, zmniejszyć i zamknąć za”kratkami” maszynki.

Przygotowanie do golenia

Twarz, by mogła zostać dokładnie i bezpiecznie ogolona powinna być przygotowana. Aby to uczynić, na moment nakładamy na nią rozgrzany ręcznik lub obmywamy dokładnie ciepłą wodą. Przed goleniem na twarz nakłada się pre shave – preparat w postaci płyny czy olejku dedykowany właśnie temu etapowi golenia. Dzięki temu kosmetykowi brzytwa będzie miała łagodny poślizg.

Jak się golić, by nie bolało?

Ciepłym pędzlem nakładamy krem do golenia lub wodę z mydłem. Najlepiej robić to od podbródka do policzków, kolistymi ruchami. Dobre namydlanie twarzy to połowa sukcesu dobrego golenia. Im lepiej przygotowana skóra, tym lepiej brzytwie będzie przesuwać się po twarzy. Pociągnięcia powinny być zdecydowane i precyzyjne. Początki nie będą łatwe i o ile pewnie nie dojdzie do bolesnych nacięć na skórze, może być trudno przyzwyczaić się do tego, że trzymanie brzytwy przyjdzie nam opanować nie tylko prawą, ale i lewą ręką. Przy używaniu brzytwy skóra powinna być napięta. Golenie może odbywać się pod włos, ale tego raczej nie stosuje się w zakładach fryzjerskich, bo to może powodować podrażnienia. W domu możemy próbować różnych opcji i postawić na tę, która najbardziej nam pasuje. Trzeba opanować ruch nadgarstka i wyrobić sobie na tyle precyzyjny jego ruch, by ani nie naciągać przesadnie skóry, ani nie naciskać zbyt mocno na nią ostrzem. 

A co jeśli pojawią się podrażnienia?

W opinii znacznej części zawodowych barberów posługujących się w swojej pracy brzytwą podrażnienia pojawiają się wyłącznie wówczas, jeśli golimy się pod włos. Ale mniejsze podrażnienia pojawią się u osób bardziej wrażliwych, które zmieniają sposób golenia z maszynki na brzytwę. Skóra musi się do zmiany przyzwyczaić i pomoże jej w tym regularne dokonywanie zabiegów i odpowiednia pielęgnacja, w ramach której podstawowym kosmetykiem powinien być balsam po goleniu. Do pielęgnacji nieobcinanych włosów, które tworzą brodę, niezbędny jest też balsam do brody. Dzięki niemu włosy pozostaną delikatne i nabiorą blasku.

Golenie w zakładzie fryzjerskim 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda profesjonalne podejście do golenia, koniecznie udaj się do barbera. W coraz większej liczbie punktów dostępna jest usługa golenia na mokro właśnie przy użyciu brzytwy. A trzeba powiedzieć, że jeszcze niedawno sposób ten zupełnie nie cieszył się popularnością. Fryzjerzy obawiali się kontroli Sanepidu i idących za nią konsekwencji, co dziś może wydawać się śmieszne. Koszt profesjonalnej usługi nie będzie niski, ale w specjalistycznych salonach cały proces golenia za pomocą brzytwy opanowany jest do perfekcji i wygląda bardziej jak przedstawienie niż codzienny zabieg.

po goleniu

Redakcja dermokosmetyki24.pl

Grupa miłośniczek mody, urody i zdrowia. Dzielimy się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Doradzamy też w kwestiach związanych z modą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sekrety objętości włosów celebrytów
biostymulatory tkankowe
po goleniu

Jesteś zainteresowany reklamą?

po goleniu